عصر بازار

افزایش تعداد بیمه شدگان با کاهش ۵۰ درصدی حق بیمه

عصر اعتبار- کارشناس بیمه گفت: با کاهش ۵۰ درصدی حق بیمه وسایل حمل و نقل عمومی شهری، تعداد بیمه شدگان افزایش خواهد یافت.

افزایش تعداد بیمه شدگان با کاهش ۵۰ درصدی حق بیمه
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، امیرحسین شکوهی کارشناس بیمه درمورد تصمیم اخیر دولت مبنی بر کاهش دستوری 50 درصدی حق بیمه وسایل حمل و نقل عمومی شهری، اظهار کرد: این کاهش، حاصل اعمال فشار و دستور دولت است و برای اینکه از بخش عمومی و طبقات ضعیف حمایت کند، بیمه‌ها را الزام به رعایت چنین دستوراتی می‌کند.

  وی با بیان اینکه صندوق‌های بیمه باید استقلال داشته باشند، گفت: حاکمیت دولت برای ارائه دستوری بالاست و این امر مخل این استقلال می‌شود.

  این کارشناس بیمه با بیان زیان‌های دستورات و بخش نامه‌های دولتی برای صنعت بیمه، افزود: به طور قطع این امر ناراحتی و ضعف بخش بیمه را در پی دارد و در صورت تکرار این دستورالعمل‌ها، خدمات رسانی صندوق‌های بیمه کمتر شده و  بیمه توان جبران صدمات وسایل حمل ونقل عمومی شهری را نخواهد داشت.

  وی  در خصوص مزایای کاهش 50 درصدی حق بیمه وسایل حمل و نقل عمومی شهری گفت: این امر باعث افزایش تعداد بیمه شدگان خواهد شد، بنابراین بخشی از شرکتهای حمل و نقل که تاکنون نتوانستند خودشان را بیمه کنند، حالا با این دستورالعمل دولت می‌توانند، مشمول بیمه واقع شوند.

  کارشناس بیمه با بیان اینکه دولت متولی سطح رفاه افراد جامعه است، یادآور شد: هرگونه نارضایتی در جامعه، به خصوص در بخش بیمه به ضرر دولت است، بنابراین دولت هم سعی می‌کند، رفاه اجتماعی را از طریق ابزارهای حمایتی چون بیمه بالا ببرد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
  آرشیو