عصر بازار

رقم بدهی های خارجی کشور اعلام شد

عصر اعتبار- براساس آمار منتشر شده از سوی بانک مرکزی، میزان بدهی های خارجی در پایان شهریور ماه به رقم ۹ هزار و ۴۴۴ میلیون دلار رسید.

رقم بدهی های خارجی کشور اعلام شد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از میزان، گزیده آمار‌های اقتصادی 6 ماهه نخست سال 96 در حالی از سوی بانک مرکزی منتشر شده که در این آمار به جزئیات میزان واردات اقلام در هر ماه و ارزش دلاری آن اشاره شده است.

  همچنین حجم کل واردات به کشور بدون احتساب میعانات گازی در 6 ماهه نخست سال جاری، مقدار 17 هزار و 195 تن را نشان می‌دهد که براساس آن 23 هزار و 595 میلیون دلار ارز از کشور خارج شده است.

  بررسی آمار صادرات در 6 ماهه نخست سال جاری، حاکی از آن است که مقدار صادرات رقم 49 هزار و 660 هزار تن را نشان می‌دهد که براساس آن 17 هزار و 23 میلیون دلار درآمد ارزی نصیب کشور شده است.

  در این میان مقدار واردات در خردادماه سال جاری با ارزش 4 هزار و 808 میلیون دلار به بیشترین رقم خود رسیده است و میزان صادرات در فروردین ماه با ارزش 2 هزار و 348 میلیون دلار، کمترین مقدار را در زمان ذکر شده نشان می‌دهد.

  همچنین بررسی آمار بدهی‌های خارجی کشور در پایان شهریور ماه براساس سررسید اولیه بدهی‌ها در کوتاه مدت رقم 3 هزار و 466 میلیون دلار و در دوره میان مدت و بلندمدت رقم 5 هزار و 978 میلیون دلار را نشان می‌دهد.

  گفتنی است مجموع بدهی های دولت در شهریورماه سال جاری رقم 9 هزار و 444 میلیون دلار را نشان می دهد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۷ روز پیش
  آرشیو