عصر بازار

ارزهای مجازی جایگزین دلار می‌شود؟

عصر اعتبار- در کنار ۸.۵ برابر شدن قیمت بیت‌کوین طی سال‌ جاری حجم مبادلات ارزهای مجازی در جهان نیز هزار درصد افزایش یافته و به ۲ میلیارد دلار در روز رسیده است.

ارزهای مجازی جایگزین دلار می‌شود؟
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از فارس, طی ساعات گذشته بیت‌کوین توانست با عبور از مرز 8200 دلار رکورد قیمت جدیدی را به نام خود ثبت کند.

  با رسیدن ارزش بیت‌کوین به این رقم این ارز مجازی از ابتدای سال جاری تاکنون افزایش 850 درصدی تجربه کرده است. به طور کلی نوامبر ماه پرنوسانی را برای بیت‌کوین رقم زده است.

  اوایل ماه جاری ارزش بیت‌کوین به 5500 دلار سقوط کرد اما پس از آنکه بورس کالای شیکاگو از آغاز مبادلات ارزهای مجازی خبر داد، بیت‌کوین دوباره روندی افزایشی را در پیش گرفت.

  به طور کلی بازار ارزهای مجازی با ورود موسسات سرمایه‌گذاری نیز گرم شده است. بانک گلدمن‌ ساکس و سیتی گروپ اعلام کردند که در حال تحقیق درباره ارزهای مجازی و تکنولوژی پشت آنها هستند و امکان دارد که این ارزها را به پورت‌های خود اضافه کنند.

  در کنار 8.5 برابر شدن قیمت بیت‌کوین طی سال‌ جاری حجم مبادلات ارزهای مجازی در جهان نیز هزار درصد افزایش یافته و به 2 میلیارد دلار در روز رسیده است.

  ارزش بیت‌کوین در ابتدای سال جاری کمتر از هزار دلار بود و هم اکنون 850 درصد افزایش یافته است. حجم سرمایه‌ای کل بیت‌کوین‌های بازار نیز به 137 میلیارد دلار رسیده است. هم اکنون ارزش بیت‌کوین‌های درون بازار از بسیاری از شرکت‌های بزرگ مانند مک‌دونالد و زیمنس فراتر رفته است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۳۰ روز پیش
  آرشیو