عصر بازار

گشایش اجلاس شبکه همکاری بین المللی راه ابریشم در پکن

عصر اعتبار- اولین مجمع شبکه همکاری سازمان های غیردولتی برای تقویت مناسبات و تبادلات کشورهای مرتبط با راه ابریشم در پایتخت چین برپا شد.

گشایش اجلاس شبکه همکاری بین المللی راه ابریشم در پکن
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا ، 'شی جین پینگ' رییس جمهوری خلق چین در پیامی به این اجلاس که از روز سه شنبه در پکن گشایش یافته است خواستار افزایش تبادلات و همکاری های دوستانه میان کشورهای راه ابریشم شده و نقش سازمان های غیردولتی را در این راستا مورد اهتمام قرار داده است.

  در این پیام آمده است کشورهای راه ابریشم و سازمان های غیردولتی برای گسترش ارتباطات تجاری، اقتصادی و مردمی میان یکدیگر نقش مهمی دارند.
  او با اشاره به اینکه کشورهای مذکور با استفاده از این سازمان ها باید شبکه ای برای توسعه ایجاد کنند تا مردم از آن منتفع شوند می افزاید: نمایندگان سازمان هایی که در اجلاس شرکت کرده اند باید گسترش همکاری در مسیر ابریشم نوین را در دستور کار قرار دهند.
  'سونگ تائو ' رییس اداره بین الملل حزب حاکم چین هم در این اجلاس گفت : سازمان های غیردولتی در حوزه راه ابریشم نقش مهمی در رشد بشریت دارند.
  ماه می امسال اولین مجمع بین المللی همکاری راه ابریشم در پکن برگزار شد و همان زمان رییس جمهوری خلق چین پیشنهاد برگزاری مجمع سازمان های غیردولتی در مسیر ابریشم را ارایه کرد.
  آنطور که روزنامه چاینا دیلی چین گزارش کرده است نزدیک به 300 سازمان غیردولتی از 60 کشور در حوزه راه ابریشم به این شبکه ملحق شده اند.
  چین می گوید که از سال 2013 میلادی که طرح راه ابریشم نو از سوی 'شی جین پینگ' رییس جمهور این کشور مطرح شد تاکنون 100 کشور و سازمان بین المللی به این برنامه ملحق شده اند.
  بررسی ها نشان می دهد تجارت با چین موجب شده است تا در 20 کشور حاشیه راه ابریشم نزدیک به 56 منطقه همکاری تجاری و اقتصادی ایجاد شود.
  راه ابریشم نوین که طراح آن چین به حساب می آید طرحی بزرگ است که بر اساس آن قاره های آسیا ، آفریقا و اروپا با شبکه های تجاری ریلی ، زمینی و دریایی با یکدیگر مرتبط می شوند و از آن با عنوان یک کمربند، یک جاده نیز یاد می شود.
  کشورهای اطراف این راه با همکاری چین در حال ساخت و اجرای طرح های زیربنایی نیروگاه سازی، جاده و پل سازی، احداث خطوط آهن و بنادر و توسعه خطوط ارتباطی و مخابراتی هستند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو