عصر بازار

تراکنش مالی بی‌هویت در بانک ها، فسادزاست

عصر اعتبار- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تراکنش مالی ۷۰درصدی در سیستم بانکی کشور نشان از وقوع پولشویی است.

تراکنش مالی بی‌هویت در بانک ها، فسادزاست
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از باشگاه خبرنگاران، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به حجم 70درصد تراکنش مالی بی‌هویتی که در سیسم بانکی موجود است، اظهار کرد: 70درصد این   تراکنش مالی  بانک‌ها، از لحاظ اقتصادی بی‌هویت‌اند.

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تشریح زیان‌های بی‌هویت بودن تراکنش‌های مالی، بیان کرد:این حجم از تراکنش‌ مالی شرایط مناسبی برای فساد فراهم می‌کند و تعادل سیستم بانکی کشور را به هم می‌زند.

  جعفرزاده ایمن آبادی با اظهار نگرانی نسبت به این حجم از تراکنش‌های مالی بی‌هویت، بیان کرد: این حجم از تراکنش مالی بی‌هویت نشانه پولشویی و ساختار نظام مالی معیوب است.

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس  افزود: برخی به خاطر نادرست بودن ثروتشان، برای فرار از مالیات و مسائل دیگر، سعی می‌کنند که حساب ها و تراکنش‌های مالی خود را از دید دستگاه‌های نظارتی پنهان کنند.

  ایمن آبادی درمورد برنامه‌کوتاه مدت، برای حل مشکل کاهش حجم تراکنش مالی بی‌هویت اظهار کرد: تاکنون اقدامات اصلاحی زیادی از طرف بانک مرکزی برای حل این مشکل صورت گرفته است.

  وی، اصلاح نظام بانکی را چاره مشکل بی‌هویتی بخشی از تراکنش مالی خواند و اضافه کرد: با اصلاح نظام بانکی رخنه‌های ابهام اقتصادی بسته خواهد شد و در برنامه اصلاح نظام بانکی به طور کامل، به این مشکل پرداخته شده است.

  ایمن آبادی، در پایان با تاکید بر ضرورت تغییر و اصلاح قوانین بانکی اظهار کرد: قوانین نظام بانکی مربوط به 50سال پیش است و در برنامه جدید به روز رسانی شده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو
  آخرین اخبار