عصر بازار

«سالنامه آماری ۱۳۹۵ صنعت بیمه» منتشر شد

عصر اعتبار- سالنامه آماری ۱۳۹۵ توسط «اداره تحلیل های آماری» دفتر برنامه ریزی و توسعه در حوزه معاونت طرح و توسعه بیمه مرکزی منتشر شد.

«سالنامه آماری ۱۳۹۵ صنعت بیمه» منتشر شد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار»، وفق بند 2 ماده 5 قانون تأسیس بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و بیمه گری، این سازمان در اجرای وظیفه قانونی خود، هر ساله اطلاعات لازم را از فعالیت کلیه مؤسسات بیمه جمع آوری و به منظور رفع نیازهای سیاستگذاران، برنامه ریزان، پژوهشگران و فعالان صنعت بیمه، در قالب سالنامه آماری منتشر می نماید. این سالنامه به عنوان تنها مرجع معتبر رسمی اطلاعات بازار بیمه محسوب شده و حاوی اطلاعات کاملی از صنعت بیمه می باشد.
  در راستای اجرای وظیفه قانونی، آمار و اطلاعات سالنامه آماری 1395 صنعت بیمه که به صورت مکانیزه (در قالب سامانه سنهاب) تهیه شده، از طریق پرتال بیمه مرکزی ج.ا.ایران (و زیر پرتال «پایگاه آماری صنعت بیمه») به نشانی http://www.centinsur.irدر دسترس عموم قرار گرفت.
  چارچوب آمارها و مجموعه اطلاعات سالنامه آماری 1395 صنعت بیمه در قالب 6 فصل و 8 پیوست و در حدود 370 جدول و 100 نمودار آماری در قالب 492 صفحه، مشتمل بر موارد زیر است:
  مقدمه: سند اهداف و اقدامات راهبردی بیمه مرکزی ج.ا. ایران
  فصل اول: جایگاه جهانی صنعت بیمه کشور طی ده سال اخیر
  فصل دوم: عملکرد کلی صنعت بیمه کشور طی ده سال اخیر
  فصل سوم: عملکرد صنعت بیمه کشور به تفکیک شرکت های بیمه طی پنج سال اخیر
  فصل چهارم: عملکرد صنعت بیمه کشور به تفکیک رشته های بیمه طی ده سال اخیر
  فصل پنجم: عملکرد صنعت بیمه کشور به تفکیک استان ها طی پنج سال اخیر
  فصل ششم: آمار نیروی انسانی صنعت بیمه کشور طی پنج سال اخیر
  پیوست الف: عملکرد شرکت های بیمه به تفکیک رشته طی سال 1395 در مقایسه با سال قبل
  پیوست ب: ترازنامه و صورتحساب سود و زیان شرکت های بیمه در سال 1395 به همراه ظرفیت‌های مجاز نگهداری ریسک و قبولی اتکایی شرکت‌های بیمه برای سال 1396
  پیوست ج: خلاصه اطلاعات شرکت های بیمه طی سه سال اخیر
  پیوست د: آمار و فعالیت صندوق تامین خسارت‌های بدنی طی سه سال اخیر
  پیوست هـ: معرفی و گزارش عملکرد پژوهشکده بیمه طی سه سال اخیر
  پیوست و: آمار شبکه فروش و خدمت رسانی بیمه و فعالیت‌های نظارتی بر صلاحیت‌های حرفه‌ای بیمه در سال 1395
  پیوست ز: گزارش عملکرد اجرای قانون بیمه اجباری شخص ثالث تا پایان سال 1395
  پیوست ح: آمار عملکرد اتکایی شرکت‌های بیمه بر حسب رشته در سال 1395
  این سالنامه توسط «اداره تحلیلهای آماری» دفتر برنامه ریزی و توسعه در حوزه معاونت طرح و توسعه بیمه مرکزی ج.ا. ایران تهیه و تدوین شده است. اطلاعات مندرج در آن، حاصل همکاری مجموعة صنعت بیمه اعم از: مدیریت های ذی‌ربط شرکتهای بیمه و بیمه مرکزی، پژوهشکده بیمه و صندوق تأمین خسارتهای بدنی است که با مشارکت صمیمانه خود انتشار آن را میسر نموده اند.
  به منظور دسترسی سریعتر و سهولت کار، مطالب سالنامه آماری 1395 (کلیه فصول و پیوستهای آن حاوی: جداول و نمودارهای آماری و متن گزارشهای تحلیلی) از طریق لینکی در پرتال بیمه مرکزی و پایگاه آماری صنعت بیمه قابل دانلود (در قالب فایلهای Excel، Word  و PDF) بوده و در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.
  یادآور می شود، نسخه چاپی این سالنامه با تیراژ 850 نسخه با بهای 700 هزار ریال در کتابفروشی پژوهشکده بیمه (به نشانی: تهران، سعادت آباد، میدان کاج، خیابان سرو غربی، پلاک 43، تلفن: 22084084) جهت دسترسی عموم توزیع می‌گردد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو