عصر بازار

مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه :

تامین مالی ۲۰۰ میلیارد ریالی با انتشار صکوک مرابحه

عصر اعتبار- مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه گفت: موافقت اصولی تامین مالی شرکت آدوراطب «سهامی خاص» به مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال از طریق انتشار صکوک مرابحه در بازار سرمایه صادر شد.

تامین مالی ۲۰۰ میلیارد ریالی با انتشار صکوک مرابحه
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، غلامرضا ابوترابی اعلام کرد: سازمان بورس و اوراق بهادار، موافقت اصولی انتشار صکوک مرابحه شرکت آدوراطب «سهامی خاص» را به ارزش 200 میلیارد ریال جهت خرید مواد و کالای مورد نیاز این شرکت صادر کرد.

  وی اظهارداشت: این اوراق 2 ساله، با نرخ سود 18 درصد و به صورت با نام از طریق شرکت فرابورس عرضه خواهد شد و ناشر این اوراق شرکت واسط مالی اسفند سوم «با مسئولیت محدود» است. همچنین ابوترابی در خصوص دیگر ارکان انتشار این اوراق افزود: ضامن صکوک مرابحه آدوراطب، بانک خاورمیانه است.

  افزون بر این، صندوق های سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردان صبانیک و سرمایه گذاری توسعه نیکی «با درآمد ثابت» و گروه مالی گسترش سرمایه کیان نیز مسئولیت بازار گردانی و تعهد پذیره نویسی این اوراق را بر عهده دارند و عامل پرداخت همانند دیگر انتشارهای صکوک، شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه است.

  وی ادامه داد: در این اوراق، شرکت واسط مالی اسفند سوم «ناشر» به وکالت از طرف خریداران اوراق، با منابع حاصل از انتشار صکوک مرابحه، مواد و کالای مورد نیاز شرکت آدوراطب «بانی» را نقداً از طریق شرکت کوبل دارو «حق العمل کار» از فروشندگان خریداری خواهد نمود و سپس این مواد و کالا را به صورت بیع مرابحه ی نسیه به بانی خواهد فروخت و بانی متعهد می شود که در سررسیدهای سه ماهه، قیمت نسیه کالا را از طریق شرکت ناشر و شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به دارندگان اوراق پرداخت نماید.

  متنوع بودن ابزارهای تامین مالی

  همچنین غلامرضا ابوترابی با اشاره به متنوع بودن ابزارهای تامین مالی در بازار سرمایه اظهار داشت: تا کنون شرکت های مختلفی در حوزه های حمل و نقل، بانک، لیزینگ، برق، نفت و پتروشیمی، معدن، مخابرات، کشاورزی، خدمات دریایی، صنایع تولیدی، خودروسازی و غیره از طریق انتشار انواع صکوک در بازار سرمایه تامین مالی شده اند و شرکت آدوراطب که توسط بزرگترین سهامدار شرکت داروسازی دکتر عبیدی یعنی شرکت کوبل دارو بنیانگذاری شده است اولین شرکتی است که در حوزه صنعت پخش دارو و محصولات آرایشی و بهداشتی اقدام به تامین مالی از طریق انتشار صکوک در بازار سرمایه کرده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۶ روز پیش
  آرشیو