عصر بازار

افزایش ۷۹ درصدی صادرات ایران به ترکیه در پی رشد قیمت نفت

عصر اعتبار- صادرات ایران به ترکیه در ۱۰ ماهه سال جاری میلادی با رشد ۷۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل از ۶.۵ میلیارد دلار عبور کرد

افزایش ۷۹ درصدی صادرات ایران به ترکیه در پی رشد قیمت نفت
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، آمارهای منتشر شده توسط اداره آمار ترکیه نشان می دهد مبادلات تجاری ایران و ترکیه در 10 ماهه سال جاری میلادی با رشد 15 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است.

  مبادلات تجاری دو کشور که در ماه های ژانویه تا اکتبر 2016 بالغ بر 8 میلیارد دلار گزارش شده بود در 10 ماهه امسال به 9.2 میلیارد دلار افزایش یافته است.

  رشد مبادلات تجاری دو کشور در این دوره مربوط به رشد واردات ترکیه از ایران بوده است. ترکیه در ماه های ژانویه تا اکتبر سال میلادی گذشته 3.688 میلیارد دلار کالا از ایران وارد کرده بود. این رقم با رشد 79 درصدی در 10 ماهه امسال به 6.598 میلیارد دلار رسیده است.

  نفت و گاز مهمترین کالاهای وارداتی ترکیه از ایران هستند که طی ماه های اخیر با افزایش قیمت مواجه شده است.

  در عین حال صادرات ترکیه به ایران در 10 ماهه امسال با  افت 39 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به  2.602 میلیارد دلار رسیده است. ترکیه در 10 ماهه نخست سال قبل 4.312 میلیارد دلار کالا به ایران صادر کرده بود .

  ایران چهاردهمین مقصد صادراتی ترکیه و هشتمین تامین کننده کالاهای مورد نیاز این کشور در 10 ماهه سال جاری میلادی شناخته شده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۷ روز پیش
  آرشیو