عصر بازار

وزیر اقتصاد در همایش بیمه و توسعه:

پیگیر خصوصی شدن ۳ شرکت بیمه هستم

عصر اعتبار- وزیر امور اقتصادی و دارایی بر لزوم خصوصی شدن سه شرکت بیمه ای که در اختیار دولت است ،تاکید کرد.

پیگیر خصوصی شدن ۳ شرکت بیمه هستم
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۹:۰۰

  به گزاش خبرنگار پایگاه خبری «عصر اعتبار»، مسعود کرباسیان در بیست و چهارمین همایش بیمه و توسعه با بیان اینکه ضریب نفوذ از 2.2 درصد باید به 7 درصد در پایان برنامه ششم برسد، اظهار داشت: خصوصی سازی در بیمه ها را باید دنبال کنیم و سه شرکت بیمه ای که در اختیار دولت است را باید واگذار کنیم.

  وی ادامه داد: بیمه مرکزی نقش رگولاتوری و سیاستگذاری را دارد و بیمه ایران نیز در اختیار دولت است ولی سایر بیمه ها باید خصوصی باشند.

  وزیر اقتصاد تاکید کرد: به طور جد پیگیر خصوصی سازی و اصل 44 هستیم زیرا باید اول این موضوع را از وزارتخانه خودم پیگیری کنم.

  وزیر اقتصاد افزود: بیمه می تواند ثبات و آرامش و اطمینان بخشی را به سرمایه گذار بدهد.

  وی اظهارداشت: بیمه ها از منابع مازادی که دارند، می توانند سود ایجاد کنند و سرمایه مازاد را وارد بازار سرمایه کنند؛ در سال های اخیر صندوق های بیمه به خوبی عمل کردند و اطمینان را به جامعه بازگرداندند.

  وزیر اقتصاد ادامه داد: حتما صندوق های بیمه به لحاظ پوشش ریسک خود می توانند از منابع مازاد خود استفاده کنند.

  کرباسیان با اشاره به سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب، گفت: دو نقش پررنگ و دو سیاست درباره اقتصاد مقاومتی ابلاغ شده که یکی تاب آوری اقتصاد کشور و دیگری کاهش آسیب پذیری است که هر دو نقش بیمه را نشان می دهد.

  وزیر اقتصاد، اظهارات اخیر رهبر معظم انقلاب درباره اقتصادِ امن را یادآور شد و افزود: باید اقتصاد امن را در هر بخش و سازمانی تعریف کنیم ولی سهم بیمه در این موضوع مهم است و امیدوارم این سمینار این موارد را معین تر تعریف کند.

  وی افزود: اتفاقاتی که در کشور ما رخ داده و مکرر هم در حال رخ دادن است، اهمیت بیمه را پررنگ تر می کند. در حوزه معادن، ساختمان در شهرهای بزرگ، نفت و گاز و پالایشگاه ها، حمل و نقل، حوادث جاده ای، راه آهن، از همه مهم تر بلایای طبیعی حوادث متعددی رخ داده که صنعت بیمه باید نقش پررنگ تری در آن داشته باشد.

  وزیر اقتصاد با اشاره به حادثه تاسف بار زلزله کرمانشاه، اظهار داشت: جا دارد از مجموعه بانک ها و بیمه ها تشکر کنم که کمک کردند هرچند که مصیبت بر جای خود بود.

  وی با تاکید بر اینکه بیمه باید نفوذ بیشتری در زندگی مردم داشته باشد، افزود: بیمه، انتقال مسئولیت از یک بیمه گذار به شرکت بیمه است که در کنار این موضوع، ایجاد استاندارد باید بکند؛ ایمنی و حفظ استانداردها در صدور بیمه نامه ها باید مورد توجه قرار گیرد.

  کرباسیان گفت: متاسفانه سهم ما در بیمه های زندگی کم است و در برنامه ششم باید سهم بیمه های زندگی به 50 درصد برسد. در منطقه خاورمیانه هرچند سهم بیمه های زندگی ما بالاتر است ولی نسبت به دنیا این رقم کم است و باید به آن سمت برویم.

  وی همچنین با ذکر خاطره ای از دوران فعالیت خود در صنعت نفت و تدبیر بیژن زنگنه گفت: امروز با تدبیری که در سال های گذشته زنگنه انجام داد ما دیگر صندوق بیمه در صنعت نفت نداریم و همه ریسک ها به صنعت بیمه انتقال یافته است

  کرباسیان به برداشتن موانع برای مذاکره با شرکت های اتکایی خارجی بعد از برجام اشاره کرد و افزود: بعد از برجام بحث های بیمه های اتکایی آغاز شده و باید به طور جدی پیگیری شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو