عصر بازار

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک؛

رونق صنعت نیازمند تحرک صنایع کوچک است

عصر اعتبار- مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک تاکید کرد که برای رونق بخشیدن به صنعت و اقتصاد کشور باید در بخش صنایع کوچک تحرک بیشتری رخ دهد.

رونق صنعت نیازمند تحرک صنایع کوچک است
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، محمد حسین مقیسه با اشاره به اینکه بیش از 90 درصد صنعت در ایران در بخش صنایع کوچک است و برای ایجاد اشتغال که هم اکنون مهمترین موضوع در کشور تلقسی می‌شود باید توجه ویژه تری به صنایع کوچک شود، اظهار کرد: صنایع کوچک از چند مشکل رنج می برند که بخشی از آن باید توسط دولت و بخش دیگر آن توسط فعالان صنایع کوچک حل شود.

  وی ادامه داد: مشکل نقدینگی و تامین مالی از مهمترین مسائل روز صنایع کوچک است که در این بخش دولت باید اقدامات جدی تری انجام دهد. علاوه بر این شناخت بازار و توجه به نیازهای مصرف کننده ازموضوعاتی است که فعالان صنعتی باید بیش از پیش آن را مورد توجه قرار دهند.

  مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک با بیان اینکه کسب و کارهای نوین و استارتاپ‌ها از دیگر موضوعاتی هستند که سرمایه گذاران جدید صنایع کوچک باید آن را لحاظ کرده و با مطالعه بیشتری وارد این عرصه شوندف خاطرنشان کرد: در 100 روزه آغاز دولت دوازدهم اقداماتی برای بهبود فضای کسب و کار و حل مشکلات صنعت اقداماتی صورت پذیرفته است.

  مقیسه با بیان اینکه صندوق ضمانت سرمایه گزاری صنایع کوچک در طول 100 روز آغاز دولت دوازدهم 116 ضمانت نامه به ارزش 900 میلیارد ریال برای صنایع کوچک صادر و تمدید کرده است، بیان کرد: در این مدت برای 31 واحد صنعتی کوچک در حال احداث به مبلغ 386 میلیارد ریال و برای 41 واحد به ارزش 371 میلیارد ریال جهت سرمایه در گردش و برای هشت واحد صنعتی جهت طرح های توسعه ای به مبلغ 52 میلیارد ریال ضمانت نامه صادر شده است.

  به گفته وی در هشت ماهه سال جاری این صندوق به رشد بالای 100 درصدی در صدور ضمانت نامه نسبت به مدت مشابه سال گذشته دست یافته وامیدوار است این رشد تا پایان سال ادامه داشته باشد. علاوه بر این راه اندازی سامانه الکترونیکی صدور ضمانت نامه و همچنین تنوع در وثایق دریافتی به منظور سهولت در روند صدور ضمانت نامه از مهمترین اقدامات صندوق در ماه‌های گذشته بوده است که با افزایش سرمایه صندوق در بودجه 97 می‌توانیم خدمات خود را به صنایع کوچک توسعه دهیم.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو