عصر بازار

وزیر اقتصاد:

سهم بیمه باید در سبد خانوارها بیشتر شود

عصر اعتبار- بیمه در اقتصاد کشور نقش انکارناپذیری دارد و این غیر از اهمیت صدچندان این صنعت در زندگی روزمره مردم است.

سهم بیمه باید در سبد خانوارها بیشتر شود
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار»، دکتر کرباسیان در بیست و چهارمین همایش ملی بیمه و توسعه با اعلام این مطلب افزود: صنعت بیمه زیرساخت بسط آرامش در جامعه است و می تواند احساس اطمینان را به سرمایه گذاران برگرداند و این نقش حساس صنعت بیمه در اقتصاد کشور به حساب می آید.

  دکتر مسعود کرباسیان، آینده فضای کسب و کار را در گرو توسعه صنعت بیمه دانست و افزود: منابع مالی جذب شده توسط صنعت بیمه می تواند در بازارهای پولی و مالی نقش مهمی را ایفا کند.
  وزیر نفت به اهمبت موضوع اقتصاد مقاومتی و مساله مورد تاکید مقام معظم رهبری در خصوص "اقتصاد امن" اشاره کرد و گفت: سهم بزرگی از اقتصاد امن به صنعت بیمه کشور مربوط می شود که باید در این زمینه جدیت بیشتری نشان بدهیم.
  وی با ابراز تاسف از حادثه زلزله کرمانشاه و تلفات ناشی از آن ، تصریح کرد: تعدد خسارات بلایای طبیعی ضرورت گسترش صنعت بیمه و همگانی سازی آن را بیش از پیش یادآور می شود.
  کرباسیان با قدردانی از عملکرد سریع و پوشش مناسب شرکت های بیمه در حادثه اخیر ، گفت: من شاهدم که شرکت های بیمه از همان ساعات اولیه پس از حادثه در محل حضور یافتند و با حذف تشریفات اداری چک تسویه خسارت را تحویل می دادند.
  وی خاطرنشان کرد: در حوادث اینچنینی اهمیت و نقش آفرینی صنعت بیمه برای مردم ملموس تر خواهد بود.
  وزیر اقتصاد به اهمیت اطلاع رسانی گسترده تر در حوزه بیمه اشاره کرد و گفت: انتقال مسئولیت از بیمه گذار به بیمه گر ماموریت اصلی صنعت بیمه به حساب می آید.
  وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع ضرورت تحقق چشم انداز ضریب نفوذ بیمه در برنامه ششم توسعه، وضعیت رشته بیمه های زندگی را اندک توصیف کرد و افزود:رساندن سهم رشته بیمه های عمر به 20درصددور از دسترس نیست و باید این موضوع با جدیت و حساسیت بیشتری دنبال شود.
  کرباسیان با اشاره به توافق نامه برجام و تاثیر آن در تمامی نهادهای اقتصادی به تاثیر این توافق نامه در تعاملات بین المللی صنعت بیمه اشاره کرد و افزود: نمود توافق نامه برجام در بخش بیمه های اتکایی بیشتر است و حضور شرکت های خارجی و نقش آفرینی آنان در معادلات بیمه ای محسوس است.
  وزیر اقتصاد توسعه صنعت بیمه را مدیون اطلاع رسانی سالم ، گسترده و شفاف دانست و گفت: در صورتی که شبکه های ارتباطی و رسانه ها در این خصوص تلاش کنند به زودی شاهد خواهیم بود که صنعت بیمه در سبد تمامی خانواده ها قرار می گیرد.
  وزیر اقتصاد تسهیل بازیازی و بهبود شرایط امدادرسانی را در گرو تاسیس صندوق بیمه همگانی دانست و افزود: صنعت بیمه در اتاق شیشه ای فعالیت می کند و این شفاف سازی می تواند مسیر افزایش ضریب نفوذ آن در جامعه را هموار کند.
  کرباسیان در پایان توانمندسازی صنعت بیمه و افزایش سطح توانگری شرکت های بیمه را یک تحول جدی و مثبت ارزیابی کرد و روز بیمه را به تمامی فعالان این صنعت تبریک گفت.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو