عصر بازار

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان خبر داد:

پرداخت ۱۱۶ فقره تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان کمیته امداد سمنان

عصر اعتبار- سمنان - مدیرکل کمیته امداد استان سمنان گفت: از ابتدای سال تا کنون۱۱۶ فقره تسهیلات اشتغال زایی با اعتبار یک میلیارد و ۷۲۳ میلیون تومان به منظور افزایش تولید به مددجویان این نهاد پرداخت شد.

پرداخت ۱۱۶ فقره تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان کمیته امداد سمنان
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از مهر، سید جواد رضوی پیش از ظهر پنج شنبه در نشست تخصصی اشتغال استان سمنان با بیان اینکه طی هشت ماه سال جاری 116 فقره تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان کمیته امداد استان پرداخت شد، ابراز داشت: این تسهیلات با اعتبار یک میلیارد و 723 میلیون تومان و با هدف ایجاد فرصت های شغلی پایدار به کارگاه‌های در حال فعالیت و مشاغل خانگی مددجویان کمیته امداد اعطا شد.

  وی با بیان اینکه 111 فرصت شغلی از طریق کاریابی برای مددجویان کمیته امداد استان سمنان در هشت‌ماهه نخست امسال ایجاد شده است، افزود: در مجموع این تعداد 94 فرصت شغلی فصلی و 17 اشتغال پایدار را شامل می شود.

  مدیرکل کمیته امداد استان سمنان بابیان اینکه نظارت بر طرح‌های اشتغال ایجادشده باهدف افزایش تولید و پایداری اجرایی می‌شود، ابراز داشت: تاکنون دو هزار و 442 مددجو در دوره های آموزش مهارت های شغلی، فنی و حرفه ای شرکت کردند.

  رضوی با بیان اینکه افزایش مهارت آموزی در بین مددجویان در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: طی سال جاری یک هزار و 187 آموزش باهدف پایدارسازی فرصت‌های شغلی صورت گرفت که از بین آن ها  766 مهارت‌آموزی، 296 کارآفرینی و 193 حرفه‌آموزی دانش‌آموزی بوده است.

  وی ضمن بیان اینکه با ایجاد فرصت‌های شغلی افراد تحت حمایت را توانمند خواهند شد، افزود: ایجاد فرصت‌های شغلی در مناطق روستایی می تواند به جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها و بروز آسیب های اجتماعی کمک کند لذا توانمند شدن جوامع بومی و محلی و مددجویان کمیته امداد در قالب مهارت افزایی می تواند در راستای بهبود معیشت اقشار کم برخوردار موثر باشد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو