عصر بازار

معاون بنیاد مسکن خبر داد؛

تسهیلات معیشتی به مستاجران زلزله‌زده پرداخت می‌شود

عصر اعتبار- معاون بنیاد مسکن از پرداخت تسهیلات معیشتی و اسکان موقت به مستاجران در مناطق زلزله‌زده خبر داد و گفت: در شهرها زلزله‌زدگان را در پارک‌ها اسکان می‌دهیم.

تسهیلات معیشتی به مستاجران زلزله‌زده پرداخت می‌شود
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، عزیزالله مهدیان اظهار کرد:‌ اسکان موقت و کمک های معیشتی 2 و 10 میلیون تومانی شامل حال ساکنان خانه‌های زلزله‌زده می‌شود.

  وی ادامه داد:‌ به عبارت دیگر هر خانه‌ای که مستاجر هم داشته علاوه بر پرداخت تسهیلات معیشتی، امکانات مربوط به اسکان موقت نیز در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

  وی تصریح کرد: تسهیلات اسکان موقت و معیشتی فقط رای یک واحد به مالکان  پرداخت می‌شود، اما برای بقیه واحدهایی که مستاجر داشته به آنها نیز کمک‌های ذکر شده تعلق خواهد گرفت.

  معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن افزود: برای مستاجران چنانچه لوازم زندگی از بین رفته باشد، تسهیلات پرداخت می شود.

  مهدیان همچنین درباره تامین کانکس زلزله‌زدگان نیز گفت: در مناطق روستایی امکان اسکان موقت در داخل واحد مسکونی فراهم می‌شود و -کانکس- به گونه‌ای طراحی شده که در ادامه جزیی از واحد مسکونی شود.

  وی بیان کرد: اما در مناطق شهری این امکان وجود ندارد و طبیعتا برای زلزله‌زدگان مجبوریم در نقاطی سه، چهار،‌پنج واحد را در زمین‌های خالی مانند پارک‌ها اسکان دهیم که بعدا هم -کانکس‌ها- جمع‌آوری می‌شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو