عصر بازار

تجارت ۱۶۰ میلیون دلاری ایران و آمریکا در ۱۰ ماه

عصر اعتبار- تجارت ایران و آمریکا در ۱۰ ماهه سال جاری میلادی با افت ۳۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به حدود ۱۶۰ میلیون دلار رسید.

تجارت ۱۶۰ میلیون دلاری ایران و آمریکا در ۱۰ ماه
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی اداره آمار آمریکا نشان می دهد مبادلات تجاری این کشور با ایران در 10 ماهه سال جاری میلادی افت 30 درصدی داشته است.

  مبادلات تجاری دو کشور در 10 ماهه سال میلادی گذشته بالغ بر 230.3 میلیون دلار بوده که این رقم در مدت مشابه امسال به 159.7 میلیون دلار کاهش یافته است.

  بر اساس این گزارش صادرات آمریکا به ایران در ماه های ژانویه تا اکتبر امسال 109.8 میلیون دلار بوده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل افت 28 درصدی داشته است. آمریکا در ماه های ژانویه تا اکتبر 2016 بالغ بر 152.5 میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

  واردات آمریکا از ایران در 10 ماهه  امسال نیز 49.9 میلیون دلار گزارش شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل افت 35 درصدی داشته است. در مدت مشابه سال قبل واردات آمریکا از ایران 77.8 میلیون دلار بوده است.

  در دهمین ماه سال جاری میلادی صادرات آمریکا به ایران نسبت به مدت مشابه سال قبل کمتر از نصف شده و واردات آمریکا از ایران نیز به حدود یک پنجم رسیده است. آمریکا که در اکتبر سال 2016 بالغ بر 37.5 میلیون دلار کالا به ایران صادر و 15.2 میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود در مدت مشابه امسال 16.6 میلیون دلار کالا به ایران صادر و 3.2 میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۶ روز پیش
  آرشیو