عصر بازار

تصویب دوفوریت لایحه کمک به زلزله زدگان غرب کشور

عصر اعتبار- لایحه دوفوریتی مجوز به شهرداری تهران جهت کمک به آسیب‌دیدگان زلزله غرب کشور تا سقف ۱۰ میلیارد تومان در شورای شهر تهران تصویب شد.

تصویب دوفوریت لایحه کمک به زلزله زدگان غرب کشور
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از مهر،  در ادامه بیست و هشتمین جلسه شورای شهر تهران رسیدگی به اعتراض فرمانداری تهران به مصوبه الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه کمک به آسیب‌دیدگان زلزله غرب کشور و همچنین لایحه دوفوریتی مجوز شهرداری تهران جهت کمک به آسیب‌دیدگان زلزله غرب کشور در دستور کار اعضا قرار گرفت که پس از نظرات و پیشهادات و البته حسب بند 1 اعتراض فرمانداری تهران این لایحه به تصویب رسید.

  انتخاب یک نفر نماینده شورای شهر تهران جهت عضویت در شورای راهبری و نظارت بر اجرای طرح ویژه اراضی عباس آباد سومین دستور جلسه بیست و هشتمین جلسه شورای شهر تهران بود که محمد سالاری - رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با اخذ 15 رأی از 17 رأی به‌عنوان نماینده در این بخش انتخاب شد.

  انتخاب یک نفر نماینده شورای شهر تهران با تخصص معماری و شهرسازی به‌عنوان نماینده ناظر جهت عضویت در هیئت مؤسس خانه معمار دستور بعدی جلسه امروز بود که علی اعطا با کسب 16 رأی از 17 رأی به‌عنوان نماینده در این حوزه انتخاب شد.

  در ادامه جلسه انتخاب دو نفر از صاحب‌نظران و کارشناس خبره در زمینه مسائل آموزشی و اجتماعی در حوزه زیست محیطی جهت عضویت در کمیته برنامه‌ریزی و نظارت بر آموزش و فرهنگسازی در حوزه مدیریت پسماند در دستور کار اعضا قرار گرفت که در این بخش نیز سعید سفیری با کسب 13 رأی از 17 رأی و همچنین مجتبی سعادتی با کسب 12 رأی از 17 رأی اخذ شده به عنوان دو نماینده در این بخش انتخاب شدند.

  در جلسه امروز شورای شهر تهران بررسی خشک شدن چند درخت در یک کارخانه خودروسازی روی میز بررسی قرار گرفته که به دلیل اتمام وقت جلسه، بررسی موضوع به جلسه آینده موکول شد.

  محمد سالاری صبح امروز در پایان جلسه شورای شهر تهران با اشاره به تخلفات انجام گرفته درخصوص آرای کمیسیون ماده 7 گفت: پرونده‌ای که امروز مطرح می‌کنیم در خصوص یک کارخانه خودرو سازی در منطقه 21 است.

  وی با بیان اینکه هر دو پرونده مربوط به این شرکت خودروسازی است گفت: در یک پرونده مساحت زمین 91 هزار و 302 متر است و در پرونده بعدی متراژ زمین حدود 129 هزار متر است.

  وی با بیان اینکه رای باغ صادر شده بود اما این زمین باغ نیست، گفت: در 50 درصد ملک کارخانه و سوله احداث شده است و این ملک باغ نیست، منتهی مالکان این کارخانه از مابقی درختان به خوبی صیانت کرده و حتی کمیته‌ای را برای آبیاری درختان تشکیل داده‌اند.

  سالاری در ادامه افزود: حتی مالکان دیواری را برای اینکه درختان حفظ شوند تخریب کرده و اقدامات بی نظیری را انجام داده‌اند.

  وی با بیان اینکه ملک باغ نیست گفت: در این متراژ زمین باید 1733 اصله درخت باشد اما حدود 2000 درخت است که این نشان می‌دهد این ملک شرایط باغ بودن را هم ندارد.

  محسن هاشمی ریاست شورای شهر نیز اعلام کرد به دلیل اتمام وقت جلسه امکان ادامه سخنان و بررسی رای بدوی کمیسیون ماده 7 وجود ندارد و بر همین اساس بررسی این پرونده به جلسه بعد موکول خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو