عصر بازار

استفاده از روبات در بزرگترین بانک دانمارک برای مشاوره

عصر اعتبار- دانسکِ بانک دانمارک برای دادن مشاوره سرمایه گذاری به مشتریان خود از روبات استفاده می کند که این موضوع منجر به جذب مشتریان زیادی هم برای دانسکِ شده است.

استفاده از روبات در بزرگترین بانک دانمارک برای مشاوره
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا ، دانسکِ بانک، بزرگترین بانک دانمارک در 7 ماه نخست سال جاری میلادی موفق به جذب یک هزار و 500 مشتری در بخش خدمات سرمایه گذاری خود توسط یک روبات شده است.

  بزرگترین بانک دانمارک امیدوار است که به کارگیری روبات ها منجر به توسعه عملیات های مدیریت ثروت در این بنگاه مالی شود. نام روبات به کار گرفته شده در دانسکِ بانک، ژوئن است. وظیفه این روبات پرداختن به مشتریان خرده فروشی و شرکت های کوچک است که به طور معمول منابع برای کار کردن با پول نقد اضافی خود ندارند.

  در حال حاضر، دانمارک رکوردار نرخ بهره منفی در جهان است و از سال 2012 میلادی به بعدی نرخ بهره در این کشور زیر صفر است. به گفته مقامات دانسکِ بانک، به کارگیری روبات می تواند بازتعریفی برای سپرده گذاری هایی باشد که هیچ درآمدی ندارند و شاید سپرده گذاری ها رو به سودهی حرکت کنند.

  ژوئن از مشتریان این سوال را می پرسد که به چه میزان قصد سرمایه گذاری دارند (حداقل در حدود 160 هزار دلار) و سپس باید آنها یک مقوله ریسک را انتخاب کنند. اگر مطمئن نباشند، دانسکِ بانک یک تست مختصر برگزار می کند که سوالاتی نظیر درآمد، هزینه کرد، دارایی ها و بدهی ها پرسیده می شود و تقریبا 10 دقیقه بعد، ژوئن بر اساس یک الگوریتم به آنها پیشنهاد می کند که در کدام یک از 5 صندوق سرمایه گذاری کنند.

  ایده ارائه شده توسط این روبات باعث می شود که سرمایه گذاری مردمی شود و مشتریان با توجه به اشتها ریسک خود پیشنهاد می شودند که برای مثال به صندوق معاملات بورس با توزیع سهام و اوراق دسترسی داشته باشند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو