عصر بازار

عربستان و امارات هم ارز دیجیتال راه اندازی می کنند

عصر اعتبار- قرار است عربستان و امارات برای انجام تراکنش بین بانک های دو کشور از ارز دیجیتال استفاده کنند.

عربستان و امارات هم ارز دیجیتال راه اندازی می کنند
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا ، عربستان سعودی و امارات متحده عربی در حال ایجاد یک ارز دیجیتال هستند که برای انجام تراکنش بین بانک های دو کشور با استفاده از فناوری بلاک چین (فناوری که بیت کوین را پشتیبانی می کند) مورد استفاده قرار گیرد.

  در همین حال مبارک المنصوری رییس بانک مرکزی امارات متحده عربی گفت: بانک های امارات و کی اس ای از یک ارز دیجیتال رونمایی خواهند کرد که در تراکنش های بین المللی بین دو کشور مورد قبول است.

  المنصوری در این باره گفت: فناوری بلاک چین یک دفتر حساب از تراکنش ها را بین دو بانک به اشتراک می گذارد و به جای اینکه توسط یک بانک مرکزی این تراکنش ها انجام گیرد با شبکه ای از رایانه ها در بستر اینترنت محقق می گردد.

  اگرچه یک بدبینی در مورد بیت کوین وجود دارد؛ اما از بلاک چین بعنوان یک سیستم نوآوری شده با پتانسیل بالا برای صرفه جویی در زمان و هزینه ها بمنظور انجام خدمات مالی و تجاری در نظر گرفته می شود.

  همچنین پیش از این بانک های مرکزی دو کشور در مورد تجارت با بیت کوین هشدار داده بودند و بانک مرکزی امارات هم اعلام کرده بود که بیت کوین را به رسمیت نمی شناسد.

  البته المنصوری تصریح کرد که بانک های مرکزی دو کشور به سمت دیجیتالی شدن حرکت می کنند. بر پایه این گزارش 10 سال پیش قرار بود که یک ارز واحد در میان کشورهای عربی عضو شورای همکاری خلیج فارس ایجاد شود که در سال 2009 میلادی امارات متحده عربی نسبت به آن مخالفت کرد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۳۰ روز پیش
  آرشیو