عصر بازار

در اتحادیه اروپا توافق شد؛

وضع قوانین سختگیرانه برای مبارزه با پولشویی بر بستر ارز دیجیتال

عصر اعتبار-دولت‌های عضو اتحادیه اروپا و قانون‌گذاران آن در مورد قوانین سختگیرانه‌تری برای جلوگیری از پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم در پلت‌فرم‌های تبادلات بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال توافق کردند.

وضع قوانین سختگیرانه برای مبارزه با پولشویی بر بستر ارز دیجیتال
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از مهر، در همین حال وزیر مالی فرانسه، برونو لومایر، نیز طی اظهار نظری گفت: فرانسه پیشنهاد خواهد داد که گروه اقتصادهای بزرگ جی‌20، تنظیم مقررات ارز مجازی بیت‌کوین را در سال آینده میلادی مورد بحث قرار دهند.

  لومایر به شبکه خبری فرانسوی ال‌سی‌آی گفت: من به رئیس آینده جی‌20، آرژانتین، پیشنهاد خواهم داد که در نشست ماه آوریل جی‌20، همگی بحثی در مورد مسأله بیت‌کوین داشته باشیم.

  او ادامه داد: ما شاهد ریسک بالایی در این زمینه هستیم. ما نیازمند این هستیم که این مورد را تحت بررسی و سنجش قرار دهیم و با سایر اعضای جی‌20 در مورد این‌که چگونه مقرراتی برای بیت‌کوین تنظیم کنیم به نتیجه برسیم.

  قیمت بیت‌کوین از آغاز امسال بیش از 1700 درصد رشد کرده است و این مساله، نگرانی‌هایی را  به وجود آورده است مبنی بر اینکه بازار آن حبابی است که در نهایت خواهد ترکید و آسیب‌های زیادی بر جای خواهد گذاشت.

  دولت‌های عضو اتحادیه اروپا و قانون‌گذاران آن روز جمعه، در مورد قوانین سختگیرانه‌تری برای جلوگیری از پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم در پلت‌فرم‌های تبادلات بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال توافق کردند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۳۰ روز پیش
  آرشیو