عصر بازار

غرامت کشاورزان مناطق زلزله زده پرداخت شد

عصر اعتبار- قائم مقام صندوق بیمه محصولات کشاورزی گفت: غرامت کشاورزان به مبلغ ۱.۴ میلیارد تومان در مناطق آسیب دیده ناشی از زلزله آبان امسال به بیمه گذاران پرداخت شد.

غرامت کشاورزان مناطق زلزله زده پرداخت شد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمد ابراهیم حسن نژاد قائم مقام صندوق بیمه محصولات کشاورزی با اشاره به آخرین وضعیت پرداخت غرامت سال زراعی گذشته به کشاورزان اظهار کرد: مجموع کل غرامت مورد بررسی و تایید شده مربوط به سال زراعی  96-95 تا کنون بالغ بر 460 میلیارد تومان بوده است که 100 میلیارد از آن پرداخت و مابقی نیز در صورت تامین حق بیمه معوقه سهم دولت به حساب کشاورزان واریز خواهد شد.

  وی افزود: باتوجه به حجم گسترده و متنوع خسارات در کشور، حداکثر غرامت‌ مربوط به سال زراعی جدید به رقم 1350 میلیارد تومان خواهد رسید.

  حسن نژاد با اشاره به آخرین رقم پرداختی خسارت به زلزله زدگان کرمانشاه تصریح کرد: مجموع غرامت‌ استان کرمانشاه در سال زراعی 96-95 برابر با 6.6 میلیارد تومان بوده که نیمی از آن پرداخت شده است.

  این مقام مسوول ادامه داد: به محض وقوع زمین لرزه بررسی خسارات با حضور گسترده اکیپ های تخصصی بیمه آغاز و غرامت کشاورزان به مبلغ 1.4  میلیارد تومان در مناطق آسیب دیده ناشی از زلزله آبان امسال به بیمه گذاران پرداخت شد.

  وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به استقبال کشاورزان از بیمه  محصولات کشاورزی در سال زراعی جدید بیان کرد: باوجود تاخیر در پرداخت، حق بیمه سهم دولت روبه افزایش است، به گونه ای که در فصل نخست سال زراعی 96-97 بیش از 320 هزار فقره بیمه نامه ضمن مراجعه به شعب بانک کشاورزی و دفاتر خدمات بیمه‌ای ، صادر گردیده است که در مقایسه بامدت مشابه سال گذشته از رشد چشمگیری برخوردار است.

  قائم مقام صندوق بیمه محصولات کشاورزی درپاسخ به این سوال که مرغداران نسبت به تاخیر در پرداخت غرامت ناشی از آنفولانزا حاد پرندگان مربوط به سال گذشته گلایه مند هستند، گفت: تاکنون بیش از 120 میلیارد تومان از غرامت مرغداران پرداخت شده و مابقی به محض تامین منابع مالی تحت عنوان حق بیمه سهم دولت که در قانون بودجه به عهده دولت محترم گذارده شده است، پرداخت خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو