عصر بازار

رییس دفتر بازرسی ملی چین خبر داد؛

مجازات بیش از ۸۰۰۰ نفر در چین به علت سو استفاده از صندوق‌های دولت

عصر اعتبار- پس از این که بازرسی از نحوه هزینه‌کرد بودجه مرکزی سال ۲۰۱۶ ایرادات مختلفی را آشکار کرد، چین ۸۱۲۳ نفر را به علت تخلفات بودجه‌ای مجازات کرد.

مجازات بیش از ۸۰۰۰ نفر در چین به علت سو استفاده از صندوق‌های دولت
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۲ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از مهر، طبق گزارش آژانس خبری شین‌هوا، پس از این که بازرسی از نحوه هزینه‌کرد بودجه مرکزی سال 2016 ایرادات مختلفی را آشکار کرد، چین 8123 نفر را به علت تخلفات بودجه‌ای مجازات کرد.

  هو زجون، رییس دفتر بازرسی ملی، در حالی که در روز شنبه به قانون‌گذاران گزارش می‌داد این تخلفات اعلام کرد.

  کمپین بزرگ ضد اختلاس چین که هدف آن خشکاندن فسادیست که در عمق حزب کمونیسم ریشه دوانده است، تا به حال بیش از 1.3 میلیون نفر از مقامات این کشور را به جرم اختلاس یا دزدی از صندوق‌های دولتی دستگیر کرده است.

  خانم هو در مورد این خلاف‌کاران گفت: 970 نفر به علت سواستفاده از صندوق‌های دولتی فقرزدایی که هدف آن حذف فقر از مناطق روستایی تا سال 2020 است، دستگیر شده‌اند.

  1363 نفر دیگر به علت تخلفاتی که در استفاده از صندوق‌های تسهیلات مسکن انجام داده بودند مجازات شدند.

  او ادامه داد 800 نفر در نهادهای دولتی و 73 نفر در 8 بانک مهم متخلف شناخته شده‌اند. همچنین 505 نفر به علت سوءاستفاده از صندوق‌های بیمه درمانی گناهکار شناخته شده‌اند. او همچنین گفت که حدود 48 میلیارد یوان (7.30 میلیارد دلار) از سرمایه صندوق‌هایی که به تسهیلات مسکن تخصیص داده شده بود بیش‌از 1 سال مورد استفاده قرار نگرفته بود. همچنین او اعلام کرد 1.37 میلیارد یوآن از سرمایه‌های دزدیده‌شده بازپس‌گیری شده است.

  خانم هو خبر داد که تسهیلات مسکن استفاده‌نشده، از زمان کشف به کار گرفته شده‌اند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو