عصر بازار

صادق نجفی خبرداد:

توافق با بانک‌ها برای اعطای تسهیلات به واحدهای صنعتی آسیب‌دیده در زلزله کرمانشاه

عصر اعتبار- معاون وزیر صنعت از شناسایی واحدهای صنعتی که در حادثه اخیر زلزله کرمانشاه آسیب دیده اند خبرداد.

توافق با بانک‌ها برای اعطای تسهیلات به واحدهای صنعتی آسیب‌دیده در زلزله کرمانشاه
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۲ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایلنا، صادق نجفی مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در نشست با روسای بانک‌های صنعت و معدن، پارسیان و سپه با اشاره به بازدید وزیر صنعت از این مناطق زلزله‌زده خاطرنشان کرد: در سفرهایی که رییس‌جمهور و معاون‌اول رییس‌جمهور و هیات دولت به کرمانشاه داشتند مصوبات خوبی تصویب شد که پیگیر اجرای آنها هستیم .

  وی با بیان اینکه شهرک‌صنعتی سرپل ذهاب در حادثه اخیر آسیب‌دیده و صنعتگران مستقر در این شهرک‌ها نیازمند حمایت مالی هستند، از روسای بانک‌ها خواست تسهیلاتی با نرخ سود مناسب در اختیار طرح‌ها و واحدهای صنعتی که خسارت دیده‌اند، قرار دهند.

  نجفی خاطرنشان کرد: وضعیت واحدها مورد بررسی خواهد گرفت و اولویت پرداخت تسهیلات با واحد‌هایی است که بازار فروش دارند و قبل از این حادثه نیز فعال بوده‌اند.

  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: تعداد طرح‌ها و واحدهای صنعتی که در حادثه اخیر آسیب دیده‌اند را به روسای بانک‌ها اعلام خواهیم کرد تا متناسب با خسارت و نوع بازار و فعالیتی که دارند تسهیلاتی برای واحدهای صنعتی در نظر گرفته شود.

  نجفی همچنین به هدف‌گذاری افزایش ظرفیت و فعال‌سازی 20هزار واحد صنعتی با اشتغال 160 هزار نفر، 3500 طرح بالای 60 درصد و 1000 طرح ایجادی اشاره و خاطرنشان کرد: با همکاری بانک‌ها امیدواریم بتوانیم مطابق برنامه‌ریزی انجام شده حرکت کنیم.

  گفتنی است، در نشست مشترک با روسای بانک‌های صنعت و معدن، پارسیان و سپه علاوه بر اعلام تعداد واحدهای صنعتی آسیب‌دیده در زلزله اخیر، مقرر شد، وضعیت طرح‌ها و واحدهای صنعتی  مستقر در شهرک‌های صنعتی بررسی و  فهرستی از این طرح ها و واحدهای صنعتی برای برخورداری از حمایت‌های مالی  به شورای عالی بانک‌ها اعلام شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو
  آخرین اخبار