عصر بازار

نفوذ هکرها به فیس‌بوک مسنجر برای ارز دیجیتالی

عصر اعتبار- هکرها با ایجاد بدافزار در پیام‌رسان فیس بوک مسنجر قصد دارند به استخراج ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده اقدام کنند.

نفوذ هکرها به فیس‌بوک مسنجر برای ارز دیجیتالی
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۳ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، این روزها که بازار ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده داغ و پر تب و تاب شده است، هکرها و مجرمان سایبری بسیاری نیز به نفوذ و استخراج نامتعارف ارزهای رمزنگاری شده اقدام کرده‌اند.

  محققان و پژوهشگران فعال در شرکت ترند میکرو، شرکتی که در زمینه امنیت سایبری فعالیت می‌کند، عنوان کرده‌اند که هکرها و مجرمان سایبری به تازگی دست به اقدامات جدیدی زده‌اند به عبارتی دیگر، آن‌ها ارز دیجیتالی رمزنگاری شده مونرو - شبیه به بیت کوین - را به طور غیرمجاز و نامتعارفی با هک کردن الگوریتم‌های موجود در پیام رسان‌ها و اپلیکیشن‌های شبکه اینترنت همچون فیس بوک مسنجر استخراج می کنند و بدین ترتیب پول‌های هنگفتی را به جیب می زنند.

  این پژوهشگران در ادامه تاکید کردند که هکرها ممکن است به حساب کاربری کاربران فیس بوک به طور کامل دسترسی یابند و از آن طریق به استخراج ارزهای دیجیتالی اقدام کنند.

  این شرکت امنیتی یک روبات را در اپلیکیشن پیام رسان فیس بوک مسنجر پیدا و کشف کرده که در قالب یک فایل ویدیویی حساب کاربری کاربران فیس بوک را هک کرده و در قبال آن ارز "مونرو" استخراج کرده است.

  البته این روبات تنها در حالتی فعال بوده که کاربران از نسخه دسکتاپ (مخصوص رایانه و از درگاه مرورگر گوگل کروم) برای ارسال پیام از اپلیکیشن فیس بوک مسنجر استفاده می کردند و در صورتی که کاربران از درگاه‌های دیگر نظیر گوشی هوشمند همراه خود اپلیکیشن پیام رسان فیس بوک مسنجر را باز کنند، این روبات قادر به فعالیت و استخراج ارز مجازی مونرو نخواهد بود.

  در هر صورت، این اقدام غیر مجاز و نامتعارف از سوی هکرها می تواند خطر عمده و عظیمی را برای آن دسته از کاربرای که از اپلیکیشن پیام رسان فیس بوک مسنجر استفاده می کردند، به شمار بیاید.

  تحللیگران بسیاری بر این باورند که افزایش سرسام آور و ناگهانی ارزش ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده همچون بیت کوین موجب شده است هم اکنون بیش از هر زمان دیگری، کاربران در فضای اینترنت مورد سوءاستفاده هکرها و مجرمان سایبری قرار بگیرند.

  به طور قطع، گسترش استفاده از ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده و یا افزایش بهای آنها هر دو تاثیرات مخرب و جبران ناپذیر بسیاری بر زندگی کاربران و امنیت سایبری جهان خواهد گذاشت.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۳۰ روز پیش
  آرشیو