عصر بازار

ورشکستگی مفید برای چین!

عصر اعتبار- یک مقام مرکزی بانک مرکزی چین اظهار کرد چین باید اجازه دهد دولت های محلی ورشکسته شوند تا به مهار استقراض بیش از حد مقامات منطقه ای کمک کند.

ورشکستگی مفید برای چین!
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، ژو ژونگ- رئیس دفتر مطالعات بانک مرکزی چین، در مقاله‌ای در روزنامه "چاینا بیزینس نیوز" نوشت: موردی نظیر "ورشکستگی دیترویت" می‌تواند سرمایه‌گذاران را متقاعد کند که دولت مرکزی واقعا درصدد است تا باورها مبنی بر اینکه برای مقامات محلی این کشور یک ضمانت نانوشته وجود دارد را از بین ببرد.

  تنها چند روز پیش از این هم وزارت دارایی چین وعده داده بود تا این توهم را بشکند که پکن برای بدهی‌های پنهان دولت‌های محلی این کشور کمک مالی خواهد کرد.

  درخواست این دو مقام برای محدود کردن استقراض‌های محلی، هم راستا با سیاست های مالی دولت برای سال 2018 است. شی جین پینگ- رئیس جمهور چین- پیش‌تر گفته بود که اولویت سال آینده، کنترل موثر اهرم‌ها و پرهیز از ریسکهای عمده خواهد بود.

  نگرانی‌ها در بین سرمایه‌گذاران در خصوص کمبود حمایت از واحدهای تامین مالی محلی، منجر به افت در صدور اوراق قرضه دولت‌های محلی شده است. ناشران اوراق قرضه دولت های محلی، 1.7 تریلیون یوآن (259 میلیارد دلار) را امسال در بازارهای داخلی و خارجی به فروش رسانده‌اند که طبق داده‌های گرداوری شده توسط بلومبرگ، 23 درصد کاهش را نسبت به سال 2016 نشان می‌دهند.

  به گزارش نشریه "چاینا سکیوریتیز"، ژو گوانگ یائو- معاون وزیر دارایی چین در روز شنبه این هفته گفت: رسیدگی به بدهی‌های پنهان دولتهای محلی و شرکت های دولتی، برای جلوگیری از ریسک‌های سیستماتیک مالی، کلیدی است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو