عصر بازار

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران؛

رشد اقتصادی بدون نفت در ۶ ماه امسال ۶ درصد شد

عصر اعتبار- بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، رشد محصول ناخالص داخلی با نفت ۵.۶ و بدون نفت در ۶ ماهه نخست سال جاری ۶ درصد بوده است.

رشد اقتصادی بدون نفت در ۶ ماه امسال ۶ درصد شد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از فارس، مرکز آمار یران اعلام کرد: ارزش محصول ناخالص داخلی به قیمت ثابت سال ١٣٩۰ در شش ماهه نخست سال ١٣٩٦ به رقم ٣٨٢٢٤٩۰ میلیارد ریال با نفت و ٣۰٥٧٢٢٢ میلیارد ریال بدون احتساب نفت رسیده است.

  محصول ناخالص داخلی به قیمت ثابت سال ١٣٩۰ در شش ماهه نخست سال ١٣٩٦ به رقم ٣٨٢٢٤٩۰ میلیارد ریال با نفت و ٣۰٥٧٢٢٢ میلیارد ریال بدون احتساب نفت رسیده است، در حالی که رقم مذکور در مدت مشابه سال قبل با نفت ٣٦١٨١٨٧ میلیارد ریال و بدون نفت ٢٨٨٤٣۰١ میلیارد ریال بوده که نشان از رشد 5,٦ درصدی محصول ناخالص داخلی با نفت و ٦  درصدی محصول ناخالص داخلی بدون نفت در شش ماهه نخست سال ١٣٩٦ دارد.

  نتایج مذکور حاکی از آن است که در بهار و تابستان سال جاری رشته فعالیت‌های گروه کشاورزی ۰,٩ ،  گروه صنعت (شامل: استخراج نفت خام و گاز طبیعی، سایر معادن، صنعت، انرژی و ساختمان) ٤.٤ و گروه خدمات ٧,٢ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد داشته است.

  محاسبات فصلی در مرکز آمار ایران در قالب 15بخش اصلی متشکل از ٤٢ رشته فعالیت انجام می‌شود که بر این اساس گروه کشاورزی شامل زیر بخش‌های زراعت و باغداری، دامداری، جنگل‌داری و ماهیگیری، گروه صنعت شامل زیر بخش‌های استخراج نفت خام و گاز طبیعی، استخراج سایر معادن، صنعت، تأمین آب، برق و گاز طبیعی و ساختمان می‌باشد و گروه خدمات شامل زیر بخش‌های عمده‌فروشی و خرده فروشی، هتل و رستوران، حمل و نقل و ارتباطات، واسطه‌گری‌های مالی، مستغلات، امور عمومی، آموزش، بهداشت و مددکاری و سایر خدمات است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو