عصر بازار

روسیه انتشار یک میلیارد دلار اوراق به یوآن را تایید کرد

عصر اعتبار- وزیر دارایی روسیه گفت: انتشار یک میلیارد دلار اوراق به یوآن در سال ۲۰۱۸ میلادی در بازار داخلی این کشور قرار می گیرد.

روسیه انتشار یک میلیارد دلار اوراق به یوآن را تایید کرد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا ، «آنتون سیلوانوف» وزیر دارایی روسیه گفت: وزارت دارایی روسیه در حال برنامه ریزی به منظور انتشار یک میلیارد دلار اوراق بهادر به یوآن و قرار دادن آن در بازار داخلی روسیه در سال 2018 میلادی است.

  وی در ادامه گفت: مذاکراتی را با شرکای چینی خود انجام داده ایم؛ اما برنامه ما، انتشار اوراق در سال 2017 میلادی نبوده است. ممکن است و به احتمال بسیار زیاد آزمایش این پروژه در سال آینده میلادی انجام خواهد گرفت.

  به گفته «ولادیمیر کولیچف» معاون وزیر دارایی روسیه، طرف چینی علاقمندی خود را به این انتشار اوراق به یوآن نشان داده؛ ضمن اینکه آن چیزی که دقیقا مشخص است این است که این ابزار مالی یک معیار نقدینگی و منحنی خواهد بود.

  البته گفته می شود که پیش از این وزارت دارایی روسیه قرار بود این یک میلیارد اوراق به یوآن را در سال جاری 2017 میلادی برای سرمایه گذاران چینی روانه بازار داخلی خود کند که به دلیل مقررات ارزی چین، این مهم محقق نشد.

  بر پایه این گزارش، اداره گمرک چین اعلام کرد که حجم تجاری دو کشور در یازده ماه نخست سال جاری میلادی به 76.06 میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو