عصر بازارمدیران خودرو

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

مذاکره با دو شرکت اروپایی و چینی برای تامین مالی خرید هواپیماهای جدید

عصر اعتبار- قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین الملل گفت: پس از برگزاری مناقصه بین المللی برای تامین مالی خرید هواپیماهای جدید، هم اکنون با دو شرکت اروپایی و چینی برای فاینانس (تامین مالی) این هواپیماها در حال مذاکره هستیم.

مذاکره با دو شرکت اروپایی و چینی برای تامین مالی خرید هواپیماهای جدید
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۳:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، اصغر فخریه کاشان روز شنبه در حاشیه مراسم ورود دو فروند هواپیمای اِی.تی.آر (ATR) افزود: هم اکنون با این دو شرکت اروپایی و چینی در حال مذاکره هستیم و انتظار داریم این مذاکرات برای تامین مالی این هواپیماها تا پایان امسال به نتیجه برسد.
    وی اظهار کرد: برای تامین مالی هواپیماهای جدید باید از فاینانسورهای (حامیان مالی )آن اطمینان داشته باشیم و تا این لحظه مطمئن هستیم که این دو شرکت می توانند منابع مالی مورد نیاز ما را تامین کنند؛ در غیر این صورت خود شرکت های سازنده هواپیما نیز اعلام آمادگی کرده اند تا بخشی از منابع مالی مورد نیاز برای خرید این هواپیماها را فاینانس کنند.
    قائم مقام وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: تامین مالی توسط شرکت سازنده هواپیما با این دو شرکت اروپایی و چینی کمی تفاوت دارد، زیرا کمپانی های سازنده به دنبال فاینانس 10 ساله هستند و ما به دنبال فاینانس 12 تا 15 ساله از شرکت های خارجی هستیم.

    برچسب ها
    پورسعید خلیلی