عصر بازار

بانک مرکزی انگلیس ارز مجازی وابسته به پوند را روانه بازار می کند

عصر اعتبار- قرار است بانک مرکزی انگلیس در سال ۲۰۱۸ میلادی از ارز رمزنگار خود که وابسته به پوند است برای سهولت در تراکنش های کلان بریتانیایی ها استفاده کند.

بانک مرکزی انگلیس ارز مجازی وابسته به پوند را روانه بازار می کند
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، گزارشات بدست آمده حاکی از آن دارد که بانک مرکزی انگلیس در حال تحقیق برای انتشار یک نوع ارز مجازی با سبک بیت کوین اما وابسته به پوند است.

  در همین حال انتظار می رود در اوایل سال 2018 میلادی این ارز جدید و منحصر به فرد بانک انگلیس معرفی شود و صنعت بانکداری در بریتانیا را متحول کند. این ارز دیجیتال به شهروندان بریتانیایی این امکان را می دهد که بوسیله بانک مرکزی انگلیس، مبالغ خود را بصورت دیجیتال نگهداری کنند.

  تحقق این امر به مردم اجازه می دهد که خرید و فروش های کلان خود را بدین شکل تکمیل کنند؛ یعنی خرید خودرو و مسکن را ظرف چند ثانیه انجام دهند. همچنین سخنگوی واحد تحقیقات بانک انگلیس در مصاحبه ای با روزنامه تلگراف گفت: تا 12 ماه آینده شاهد ارز رمزنگار وابسته به پوند خواهیم بود.

  بر همین اساس، نوسان بالا و محبوبیت بیت کوین فشارهایی را بر روی بانک انگلیس برای معرفی ارز دیجیتال خود آورده است. از آنجایی که ارز جدید بانک مرکزی انگلیس وابسته به پوند خواهد بود، نوسان قیمت در آن خیلی کمتر از بیت کوین یا سایر ارزهای رمزنگار است.

  بر پایه این گزارش، پیش از این «مارک کارنی» رییس بانک مرکزی انگلیس به کمیته منتخب خزانه داری گفته بود که قبل از کریسمس مذاکراتی را با دیگر بانک های مرکزی در مورد انتشار ارز رمزنگار داشته است و از سرگیری این جلسات در ماه ژانویه خواهد بود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۳۰ روز پیش
  آرشیو