عصر بازار

معاون استاندار کرمانشاه:

تقدیر از بانک قرض الحسنه مهر ایران به خاطر رعایت دقیق مصوبه استمهال وام ها

عصر اعتبار- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه گفت: همه بانک ها اعم از خصوصی و دولتی در استان موظف به رعایت مصوبه استمهال وام ها در مناطق زلزله زده هستند و در این راستا از بانک قرض الحسنه مهر ایران در رعایت دقیق این مصوبه تقدیر می کنیم.

تقدیر از بانک قرض الحسنه مهر ایران به خاطر رعایت دقیق مصوبه استمهال وام ها
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار»، به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ مهندس رضا رحیمی در جلسه بررسی تسهیلات اعطایی به زلزله زدگان که با حضور مسئولین بانک های استان در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد، افزود: مردم ایران اسلامی اوج علاقه خود را در کمک رسانی به هم وطنان زلزله خود در استان کرمانشاه نشان دادند و درس های بزرگی را به جهانیان آموختند.
  وی با تاکید بر تسریع در حل مشکلات اعطای تسهیلات بانکی به زلزله زدگان اظهار داشت: نظام و دولت جمهوری اسلامی با تمام جدیت نهایت تلاش خود را برای کمک به حل مشکلات زلزله زدگان بکار گرفتند و در این راستا دولت، مصوبات اثربخشی را برای اعطای تسهیلات بانکی و کمک های بلاعوض به زلزله زدگان در کوتاهترین زمان ممکن به تصویب رسانید.
  وی خاطرنشان ساخت: ما از مسئولین بانک های استان می خواهیم که نهایت اهتمام خود را برای تسریع در اعطای تسهیلات در نظر گرفته به زلزله زدگان بکار گیرند و تلاش کنند تا این تسهیلات به موقع و در کوتاهترین زمان ممکن به این عزیزان تخصیص پیدا کند.
  معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با اشاره به تصمیمات دولت برای استمهال وام ها در مناطق زلزله زده بیان داشت: تمامی بانک ها اعم از دولتی و خصوصی مشمول این مصوبه و تصمیم دولت می شوند لذا هیچ مقاومتی نباید در این خصوص از جانب هیچ بانکی گرفته شود و اگر از طرف بانکی، همکاری مناسب صورت نگیرد حتماً برخوردهای لازم انجام خواهد شد.
  مهندس رحیمی گفت: 9 شهرستان زلزله زده و 2 بخش کوزران و ماهیدشت در شهرستان کرمانشاه مشمول استمهال بانکی می شوند و طبق برآورده های صورت گرفته بیش از 5 هزار میلیارد تومان وام در این شهرستان ها مشمول این مصوبه دولتی می گردند لذا تمامی بانک ها موظف به رعایت آن هستند.
  وی گفت: بانک قرض الحسنه مهر ایران استان در این رابطه بیشترین همکاری را با این موضوع داشته که این اقدام مورد تقدیر و تشکر استاندار محترم کرمانشاه و معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قرار گرفته و از بانک رسالت استان می خواهیم که سریعاً هماهنگی های لازم را برای عدم برداشت حساب از وام گیرندگان این بانک از طریق مرکز انجام دهد.
  معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در ادامه با اشاره به در نظر گرفته شدن تسهیلات معشیتی به عنوان وام قرض الحسنه ضروری برای واحدهای احداثی گفت: این وام به مبلغ 10 میلیون تومان فقط به واحدهای احداثی اختصاص دارد که اقدامات لازم برای ارزیابی این گونه واحدها از سوی فرمانداری ها و بنیاد مسکن در حال انجام است که به عنوان کمک برای احداث به خسارت دیدگان تعلق خواهد گرفت.
  مهندس رحیمی بیان داشت: این تسهیلات همچنین به مستاجرینی که واحدهای آنها هم تخریب شده تعلق خواهد گرفت که در مجموع تسهیلات قرض الحسنه ضروری در مناطق زلزله زده استان برای 15 هزار و 500 واحد در نظر گرفته شده است.
  وی در ادامه به چگونگی اهمال وام برای افراد غیر بومی ساکن در مناطق زلزله زده اشاره کرد و گفت: چنانچه فردی در زمان زلزله در این مناطق مشغول به کار در بخش های مختلف بوده باشد که اگر این فرد وام خود را در دیگر مناطق(غیر از مناطق زلزله زده) گرفته باشد به دلیل اینکه وام آنها مرتبط با اقتصاد و معشیت آنهاست بحث استمهال دو ساله وام ها هم برای این گونه افراد پس از تائید فرماندار و مدیریت بحران استانداری قابل اعمال است.
  وی همچنین بیان داشت: واحدهای صنعتی، کشاورزی و خدماتی که در غیر از مناطق زلزله زده چنانچه در اثر زلزله دچار آسیب و خسارت شده اند این واحدها هم پس از ارزیابی از سوی مراجع ذیربط مشمول استمهال دوساله وام ها خواهند شد.
  معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تاکید کرد: از مسئولین بانک های استان انتظار داریم پرداخت تسهیلات در نظر گرفته شده بانکی برای احداث واحدهای تخریبی و تعمیراتی را سرعت دهند و در یک بازه زمانی این برنامه را دنبال و پیگیری کنند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو