عصر بازار

سردبیر گارتمن‌لتر، هشدار داد؛

بیت‌کوین به زیر ۵۰۰۰ دلار سقوط می‌کند

عصر اعتبار- به نظر می‌رسد هیچ‌ چیز نتواند نظر دنیس گارتمن را راجع به بیت‌کوین عوض کرده و او را به سوددهی آن امیدوار کند.

بیت‌کوین به زیر ۵۰۰۰ دلار سقوط می‌کند
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از مهر، علی‌رغم سقوط‌های این ماه، بیت‌کوین همچنان سال 2017 خود را با بیش از 1400 درصد سود به پایان برد. اما سردبیر و ناشر گارتمن‌لتر، در برنامه «همین حالا با سهام» شبکه سی‌ان‌بی‌سی، دوباره بدبینی خود نسبت به اوج‌گیری فضایی بیت‌کوین را تکرار کرد؛ دیدگاهی که چند ماهیست که همچنان همراه اوست.

  گارتمن گفت: من کاملا به سقوط بیت‌کوین معتقدم. من فکر می‌کنم این یکی از احمقانه‌ترین ایده‌هاییست که در چندین سال اخیر دیده‌ایم و باید آن را کاملا از تکنولوژی هوشمندانه بلاک‌چین متمایز دانست. او با کنایه به قضیه حبابی شدن قیمت پیاز گل لاله که نزدیک به 400 سال پیش در هلند مردم را دچار جنون خرید کرد گفت: بیت‌کوین باعث شده است که تب خرید پیاز گل لاله در قرن 17 هلند، به نظر ما یک بازار آرام و خوش‌رفتار بیاید.

  در آن زمان قیمت پیاز گل لاله پس از این که به اوج بی‌نظیری رسید به یکباره به شدت سقوط کرد. از آن پس از این پدیده به عنوان مترادفی برای حبابی شدن بازار استفاده شده است؛ مانند حباب سهام دات‌کام در دهه 90، و قیمت مسکن قبل از بحران مالی 2008.

  گارتمن به سی‌ان‌بی‌سی گفت: بیت‌کوین، نه تنها تمام کسانی که به آن مرتبط هستند را با خود خواهد سوزاند بلکه با سقوط خود باعث هجوم به بازار طلا و نا متوازن شدن آن می‌شود.

  او گفت: وقتی بیت‌کوین سقوط کند، که حتما می‌کند، قیمت آن کمتر از 5000 دلار می‌شود. حال ممکن است این اتفاق ظرف هفته آینده، اوایل سال جدید یا 6 ماه دیگر بی‌افتد، اما وقوع آن حتمی است. و در این لحظه است که ما شاهد آن خواهیم بود که پولی که از طلا بیرون کشیده شد و در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری شد بار دیگر با شتاب به سوی طلا باز می‌گردد.

  در هفته گذشته بیت‌کوین بیش از 6 درصد سقوط کرده است و آخرین سقوط بزرگ آن به علت اقدامات احتمالی کره‌جنوبی برای محدودیت و ممنوعیت ارز دیجیتال، صورت گرفت.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۳۰ روز پیش
  آرشیو