عصر بازار

نفتکش ایرانی حادثه دیده بیمه خارجی داشت

عصر اعتبار- سخنگوی وزارت نفت اعلام کرد که نفتکش ۲۷۴ متری ایرانی که صبح امروز در آب های چین دچار حادثه شده، تحت پوشش بیمه خارجی معتبر بوده است.

نفتکش ایرانی حادثه دیده بیمه خارجی داشت
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، کسری نوری با بیان این مطلب افزود: این کشتی که در آب های چین دچار حادثه شده متعلق به شرکت ملی نفتکش ایران بوده است.

  وی ادامه داد: محموله این کشتی، میعانات متعلق به شرکت ملی نفت بوده که آن را برای شرکت «هانووا توتال» کره جنوبی حمل می کرده است.

  دولت چین روز یکشنبه اعلام کرد که یک کشتی نفتکش ایرانی که اپراتور آن یک شرکت صاحب نام در حمل نفت است، پس از برخورد با یک کشتی باری چینی آتش گرفته و نفت آن در دریای شرق چین نشت کرده است.

  سخنگوی وزارت نفت اظهار داشت: تمام محموله این کشتی و همچنین خود آن در اجاره شرکت کره ای و تحت پوشش یک شرکت معتبر بیمه خارجی بوده است.

  نوری درباره اینکه خبرگزاری شینهوای چین گزارش کرده 30 نفر از خدمه مفقود شده این کشتی ایرانی بوده اند، گفت: متاسفانه اطلاع دقیقی از علت حادثه و آتش گرفتن این کشتی در اختیار نداریم اما بالاخره کشتی متعلق به شرکت ملی نفتکش ایران بوده و اکثر خدمه آن نیز ایرانی بوده اند.

  بر اساس برآوردها، محموله این کشتی حدود یک میلیون بشکه نفت است که ارزش آن بر اساس قیمت‌های کنونی نفت، 60 میلیون دلار است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو