عصر بازار

تا نیمه دی ماه سال جاری؛

تسهیلات بانک صادرات ایران به مناطق زلزله زده کرمانشاه به ١۰۰ میلیارد ریال رسید

عصر اعتبار- حجم تسهیلات پرداختی بانک صادرات ایران به آسیب دیدگان زلزله کرمانشاه تا نیمه دی ماه سال جاری از ١۰۰ میلیارد ریال فراتر رفت.

تسهیلات بانک صادرات ایران به مناطق زلزله زده کرمانشاه به ١۰۰ میلیارد ریال رسید
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار»، این بانک به دنبال اجرای  مصوبه دولت در اعطای تسهیلات به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه با گذشت  55 روز از وقوع سانحه، در بخش های بازسازی و تعمیر واحد های مسکن روستایی و شهری و همچنین مرمت واحد های تجاری 1150 فقره تسهیلات بالغ بر ١۰۰ میلیارد ریال پرداخت کرد و به این ترتیب تا زمان مورد اشاره،  قریب به ٧۰ درصد تعهدات خود را در این راستا به انجام رسانده و مابقی پرونده های ارجاعی در دست اقدام است.
  بنا بر این گزارش، با عنایت به شروع بازسازی مناطق زلزله زده، مدیریت شعب این بانک در استان کرمانشاه به عنوان "عضو ستاد هماهنگی بازسازی مناطق زلزله زده استان" از سوی استاندار کرمانشاه منصوب شد.
  گفتنی است، از زمان وقوع زلزله در شامگاه ٢١ آبان ماه تا پایان آذر ماه سال جاری و در آستانه چهلمین روز بروز این ضایعه ٤ شعبه کرند غرب، قصر شیرین، سر پل ذهاب و میر احمد سرپل ذهاب این بانک، قریب به ٤٣ میلیارد ریال به آسیب دیدگان معرفی شده از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در قالب وام های مصوب بانک مرکزی و دولت، تسهیلات اعطا کردند که در ادامه روند پرداخت تسهیلات با افزایش سقف وام فردی بازسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی مناطق زلزله زده کرمانشاه در مراحل بعدی میزان تسهیلات  اعطایی بانک صادرات ایران تا ١۰۰ میلیارد ریال افزایش یافته است.
  شایان ذکر است، سقف وام فردی بازسازی واحد های مسکونی آسیب دیده در زلزله غرب کشور در مناطق شهری از 350 میلیون ریال به ٤۰۰ میلیون ریال و در مناطق روستایی از 250 میلیون ریال به ٣۰۰ میلیون ریال افزایش یافت.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو