عصر بازار

ناهماهنگی شاخص های آسیایی در آخرین روز کاری هفته

عصر اعتبار- بازارهای آسیایی آخرین روز معاملاتی هفته را در مسیر ناهمواری سپری کردند در حالی که افت شاخص ها در ژاپن و افزایش شاخص ها در هنگ کنگ به ثبت رسید.

ناهماهنگی شاخص های آسیایی در آخرین روز کاری هفته
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از سنا ، افزایش قیمت یورو در بازار ارز جهانی و همچنین بی ثباتی در بازار اوراق قرضه از دیگر عوامل ایجاد آشفتگی در بازارهای آسیایی عنوان شده است.

  قیمت سهام بازارهای آسیایی در هنگ کنگ و کره جنوبی بهتر از میانگین دیگر بازارها بوده است در حالی که افزایش ین ژاپن موجب شده است بازارهای سهام توکیو در زیر خط میانگین قرار بگیرند.

  از طرف دیگر، سیگنال های منتشر شده از سوی بانک مرکزی اروپا مبنی بر تقویت زیربناهای اقتصادی در این منطقه و حمایت از کشورها در مقابل بحران موجب رشد قیمت یورو در بازار ارز جهانی شد.

  در بازار کریپتوکرنسی ها نیز ثبات قیمت بیت کوین پس از افت متوالی چهار روزه به ثبت رسید در حالی که نگرانی ها از ریسک های موجود در این بازار، موجب کم رونقی معاملات بیت کوین نسبت به سایر رقبا شده است.

  اما با توجه به فصل اعلام گزارش درآمد شرکت ها، سرمایه گذاران در انتظار گزارش های مثبت موسسه جی پی مورگان و ولز فارگو هستند تا نسبت به بهبود سوددهی این شرکت ها در سال جاری اطمینان حاصل کنند.

  در سوی دیگر، در بازارهای سهام آسیایی شاخص تاپیکس ژاپن با افت 0.6 درصدی رو به رو شد در حالی که قیمت سهام فروشگاه های زنجیره ای 7-eleven با افت همراه شد و قیمت سهام هلدینگ فروشگاه های زنجیره ای فامیلی مارت نیز در پی اعلام گزارش عملکرد ضعیف، افت شدیدی را به ثبت رساند.

  در ادامه، نیکی ژاپن کاهش 0.2 درصدی داشت و شاخص اصلی بورس هنگ کنگ افزایش 0.7 درصدی را از آن خود کرد.

  شاخص های اصلی در بازارهای هند، سنگاپور،مالزی و تایوان نیز با روند صعودی رو به رو شدند در حالی که بورس کره جنوبی بدون تغییر شاخص، معاملات هفتگی را خاتمه داد.

  در این بین، شاخص آسیا پاسفیک رشد 0.2 درصدی داشت در حالی که شاخص آتی اس اند پی 0.7 درصد مثبت شد و فوتسی لندن نیز 0.1 درصد افزایش داشت.

  قیمت نفت سبک تگزاس با افت 0.6 درصدی به هر بشکه 63 دلار و 42 سنت رسید در حالی که قیمت نفت برنت نیز با کاهش 0.2 درصدی هر بشکه 69 دلار معامله شد. قیمت طلا نیز با افزایش 0.5 درصدی به هر اونس یک هزار و 329 دلار معامله شد .

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو
  آخرین اخبار