عصر بازار

اعلام آخرین ظرفیت مجاز نگهداری ریسک شرکت‌های بیمه

عصر اعتبار- بیمه مرکزی آخرین ظرفیت مجاز نگهداری ریسک و قبولی اتکایی شرکت های بیمه را بر مبنای اطلاعات آخرین صورت های مالی مصوب منتشر کرد که براساس آن تنها ۴ شرکت مجاز به قبولی اتکایی هستند.

اعلام آخرین ظرفیت مجاز نگهداری ریسک شرکت‌های بیمه
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، بر اساس جدول منتشر شده از سوی بیمه مرکزی، بیمه ایران با 16 میلیون و 473 هزار و 339 میلیون ریال رتبه اول را در ظرفیت مجاز نگهداری ریسک دارد و شرکت های بیمه البرز با 2 میلیون و 719 هزار و 880 میلیون ریال و آسیا با 2 میلیون و 479 هزار و 238 میلیون ریال در رتبه های دوم و سوم بالاترین ظرفیت مجاز نگهداری ریسک هستند.

  براین اساس تنها 4 شرکت بیمه ایران، پاسارگاد، ملت و ایران معین ظرفیت مجاز قبولی اتکایی دارند و سایر شرکت های بیمه مجاز به قبول اتکایی نیستند.

  بیمه ایران 8 میلیون و 236 هزار و 670 میلیون ریال ظرفیت مجاز قبولی اتکایی دارد و بعد از این شرکت بیمه پاسارگاد با 635 هزار و 786 میلیون ریال، بیمه ملت با 558 هزار و 25 میلیون ریال و بیمه ایران معین 393 هزار و 411 میلیون ریال ظرفیت مجاز قبولی اتکایی دارند.

  همچنین دو شرکت بیمه اتکایی امین با 728 هزار و 413 میلیون ریال و بیمه اتکایی ایرانیان با 590 هزار و 109 میلیون ریال ظرفیت مجاز قبولی اتکایی دارند.

  بیمه مرکزی توضیح داده است که این جدول برابر با آیین نامه نحوه نظارت بر امور بیمه های اتکایی موسسات بیمه مستقیم و مکمل آن (شماره 55 و 55.1) و ضوابط اجرایی ماده 20 آیین نامه شماره 40.5 مصوب شورایعالی بیمه، تهیه و بروز رسانی شده است. بدین ترتیب تا زمان اعمال تغییرات آتی نصاب های بالا ملاک عمل هستند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو
  آخرین اخبار