عصر بازارمدیران خودرو

آمادگی بانک چینی برای تامین مالی پروژه های عظیم در ترکیه

عصر اعتبار- مدیر کل بانک اف چاینا ترکیه با اعلام آمادگی برای سرمایه گذاری و تامین مالی پروژه های زیرساختی در کشور، حضور اقتصادی را عامل تقویت روابط بلند مدت آنکارا-پکن دانست.

آمادگی بانک چینی برای تامین مالی پروژه های عظیم در ترکیه
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از مهر ، روژیه لی، مدیر کل بانک اف چاینا ترکیه (Bank of China Turkey AŞ) نمایندگی بانک چین (BOC) در ترکیه به عنوان یکی از غول های مالی و بانکداری برتر جهان، برای تامین مالی و سرمایه گذاری در زیرساخت های ترکیه اعلام آمادگی کرده و اظهار داشت:« بانک چین به عنوان پل تامین مالی پروژه های زیرساختی در ترکیه عمل خواهد کرد و این موضوع می تواند به تقویت روابط بلند دو کشور کمک کند.»

  لی در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی در ارتباط با اولویت های سرمایه گذاری این بانک و چشم انداز اقتصادی ترکیه و جهان گفت: «ترکیه به دلیل اقتصاد رو به رشد و جمعیت جوان یکی از کشورهای مهم جهان است. ترکیه یکی از کشورهای مهم در پروژه «یک کمربند، یک راه» است.»

  وی ادامه داد: حضور بلند مدت در ترکیه، نه تنها بر اقتصاد این کشور بلکه بر دیگر کشورها به عنوان بخش های دیگر این پروژه تاثیر مثبت خواهد داشت.

  او گفت: بازار جهانی و ترکیه در سال‌های اخیر تغییر یافته است اما ما به عنوان سرمایه گذار بلند مدت در ترکیه، به روابط گسترده و دراز مدت آنکارا- پکن باور داریم.

  لی اظهار کرد: در چارچوب مدیریت ریسک اعتباری و در یک برنامه ریزی مناسب به فکر افزایش میزان اعتبارات خود در ترکیه هستیم. از طریق ادغام و جمع آوری مناسب به حضور خود در ترکیه ادامه خواهیم داد.

  گفتنی است بانک چین که در سال 2011 دفتر نمایندگی خود در استانبول را تاسیس کرده است و اولین بانک چینی در بازار مالی ترکیه است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی