عصر بازارمدیران خودرو

سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد :

نرخ بیکاری به ۱۲.۱ درصد می‌رسد

عصر اعتبار- سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد: بر اساس پیش‌بینی‌ها، در سال جاری نرخ بیکاری به ۱۲.۱ درصد و رشد اقتصادی به ۵ درصد خواهد رسید.

نرخ بیکاری به ۱۲.۱ درصد می‌رسد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از مهر، گزارش‌های رسمی سازمان برنامه و بودجه کشور در خصوص عملکرد بودجه سال  1396 کل کشور نشان می‌دهد که در 10 ماهه امسال، 222.4 هزار میلیارد تومان از منابع عمومی قانون بودجه 96 محقق شده است و پیش بینی می شود طی دو ماه پایانی سال نیز 87.4 هزار میلیارد تومان از منابع عمومی محقق شود.

  بر این اساس انتظار می رود در سال 1396 کل منابع عمومی محقق شده به 309.9 هزار میلیارد تومان برسد که معادل 89 درصد کل مبلغ مصوب در قانون بودجه سال 96 است.

  در این میان، جمع کل مصارف عمومی دولت نیز در 10 ماهه امسال 239 هزار میلیارد تومان بوده و پیش بینی شده در 2 ماهه پایان سال نیز 70.7 هزار میلیارد تومان بابت مصارف عمومی هزینه شود که در مجموع کل مصارف عمومی تخصیص یافته در سال 96 بالغ بر 309.7 هزار میلیارد تومان پیش بینی شده که معادل 89 درصد رقم مصوب قانون بودجه خواهد بود.

  در بخش دیگری از این گزارش پیش بینی شده است رشد اقتصادی کشور در سال 96 به 5 درصد و در سال آینده به 5.8 درصد برسد. رشد اقتصادی بدون نفت نیز از 5.4 درصد در سال جاری به 6 درصد در سال 97 افزایش خواهد یافت. نرخ بیکاری نیز در سال جاری به 12.1 درصد و در سال آینده به 11.2 درصد خواهد رسید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش
  آرشیو