عصر بازار

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین:

"بیمه زنان خانه‌دار" پشتوانه پیری بانوان است

عصر اعتبار- مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری‌قزوین گفت: بیمه زنان خانه‌دار دغدغه مالی بانوان را در پیری از بین می‌برد.

"بیمه زنان خانه‌دار" پشتوانه پیری بانوان است
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایلنا، در جلسه اهدای احکام بازنشستگی زنان عضو صندوق تامین اجتماعی که در استانداری تشکیل شد، معصومه مرادیان مشاور استاندار و مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری تصریح کرد: در واقع دولت با دوراندیشی این فرصت را در اختیار زنان قرار داده تا بتوانند از این امکان بهره ببرند، حالا که دولت 10 درصد این بیمه را پرداخت می‌کند؛ زنان هم باید همت کنند خود را از این مزایت بهره‌مند کنند.

  مرادیان  خطاب به زنان بازنشسته افزود: شما لازم است مروج این مزایا به دیگر زنان جامعه باشید و من نیز به عنوان مشاور استاندار و مدیرکل امور بانوان به جد پیگیر آگاهی‌رساندن به بانوانی که از این مزایا بی‌خبرند خواهم بود.

  همچنین مدیریت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر استان قزوین خاطرنشان کرد: در مرحله اول از حدود 200 خانوار تقاضای بازنشستگی داشتیم که میان آنها 9 درخواست از سوی  زنان سرپرست خانواده و به نوعی خانم خانه‌دار بود.

  سعید رضایی گفت: با توجه به اینکه بیمه‌های اجتماعی در اولویت پنجم و ششم طبقه‌بندی شده، کسانی که از  پنج سال گذشته شروع به بیمه‌پردازی کردند، امروز مثل سایر اقشار جامعه به مرحله بازنشستگی رسیدند.

  مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستایی و عشایری تصریح کرد:  5 درصد حق بیمه‌ای این صندوق از سوی افراد و 10 درصد آن از سوی دولت پرداخت شده و در واقع دولت کارفرمای بیمه‌شدگان محسوب می‌شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو