عصر بازار

قول چین در داووس:

درهای اقتصاد چین بازتر خواهد شد

عصر اعتبار- 'لیو خه' عضو ارشد دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب حاکم چین و رییس هیات این کشور در داووس سوییس، قول داد درهای اقتصاد چین به روی جهان بازتر شود.

درهای اقتصاد چین بازتر خواهد شد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا ، وی در نشستی در مورد اقتصاد چین در حاشیه اجلاس داووس تصریح کرد اصلاحات اقتصادی در چین برای تحقق این هدف به پیش سوق داده خواهد شد.

  وی افزود ما کوشش خواهیم کرد تا بازار نقش اساسی در برنامه های اقتصادی ایفا کند و همزمان از حق مالکیت معنوی با دقت حراست خواهد شد.
  او که کشورش با فشارهای زیادی از سوی اروپا و آمریکا برای بازکردن درها و رفتار عادلانه با شرکت های خارجی روبروست، گفت: بازار چین بازتر خواهد شد و جهان می تواند به این بازار دسترسی آسان تری داشته باشد.
  مقام چینی در داووس گفت با مقررات تجارت بین المللی مانوس تر خواهیم شد تا شرکت های خارجی بتوانند آسانتر به بازار چین دست یافته و با این کشور تجارت کنند.
  وی تاکید کرد محیط سرمایه گذاری برای کشورهای دیگر در چین بهبود خواهد یافت و همزمان بازار خدمات بانکی و مالی به روی خارجیان بازتر خواهد شد.
  وی گفت ما با برنامه جدید راه ابریشم برای جهان منافع ایجاد خواهیم کرد مردم کشورها را به یکدیگر مرتبط خواهیم کرد و می کوشیم باعث بهبود رشد اقتصادی دنیا شویم.
  وی گفت ما نیروی صلح، توسعه و رشد در جهان هستیم و به نظم بین المللی کمک خواهیم کرد و به رغم رشد و پیشرفت اقتصادی، یک قدرت در حال رشد خواهیم بود.
  اجلاس مجمع جهانی اقتصاد ژانویه هر سال با حضور شمار زیادی از روسای جمهوری، نخست وزیران، رهبران تجاری و بانکی و اقتصاددانهای جهان در داووس سوئیس برگزار می شود.
  در اجلاس امسال که تا روز جمعه ادامه دارد شماری از رهبران جهان از جمله نخست وزیر هند، رئیس جمهوری فرانسه، صدر اعظم آلمان، نخست وزیر انگلیس و رئیس جمهوری آمریکا سخنرانی می کنند.
  در این اجلاس پنل ها و میزگردهای مختلف و متنوعی برگزار می شود و در حاشیه آن نیز دیدارهایی خصوصی بین سیاستمداران و مقامات اقتصادی برای بررسی مسائل روز برگزار می شود.
  در اجلاس امسال داووس دهها پنل و میزگرد کارشناسی و سخنرانی با موضوعات مختلفی از جمله اقتصاد دیجیتال، سامانه های انرژی، پارادایم های جدید سلامت و بهداشت، آوارگان، دورنمای علمی جهان، تاثیرات طرح 'یک کمربند و یک جاده' چین و موضوعات دیگر برگزار می شود.
  همچنین با مطرح شدن بحث آزارهای جنسی در آمریکا و اروپا در ماههای گذشته، در اجلاس امسال مجمع جهانی اقتصاد موضوعات مرتبط با نابرابری و شکاف جنسیتی نیز در پنلها و میزگردهای مختلفی مورد بحث قرار می گیرد به همین دلیل امسال برای اولین بار تمام افرادی که ریاست مشترک اجلاس را بر عهده دارند، زن هستند و اجلاسی با ریاست بانوان برگزار می شود.
  اجلاس امسال مجمع جهانی اقتصادی با شعار 'ایجاد آینده ای مشترک در جهانی اختلاف زده' و در حالی برگزار می شود که بنا به گزارش پایگاه رسمی مجمع داووس، محیط جهانی به میزان شگرفی تغییر کرده و اختلافات ژئواستراتژیک در جبهه های مختلف ظهور کرده که پیامدهای گسترده سیاسی، اقتصادی و اجتماعی خواهد داشت.
  از این رو چهل و هشتمین نشست سالانه مجمع جهانی اقتصادی قصد دارد رهبران جهان از سطوح مختلف را برای ایجاد یک روایت مشترک به منظور بهبود اوضاع جهان گرد هم آورد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو