عصر بازار

بیش از ۳۰ میلیون نفر در چین زیر خطر فقر زندگی می کنند

عصر اعتبار- تازه ترین آمار نشان می دهد با وجود تلاش دولت برای برطرف کردن مشکل فقر در بسیاری از نقاط چین، هنوز بیش از ۳۰ میلیون نفر در این کشور زیر خط فقر زندگی می کنند.

بیش از ۳۰ میلیون نفر در چین زیر خطر فقر زندگی می کنند
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، با این حال دولت موفق شده است با برنامه ریزی های صورت داده نزدیک به 13 میلیون نفر را در سال 2017 میلادی از فقر نجات دهد.
  در جریان کنگره عظیم حزب حاکم در ماه اکتبر سال گذشته، 'شی جین پینگ' دبیر کل حزب گفت یکی از اصلی ترین چالش های کشور فقر است و باید برای حل ریشه ای آن تلاش کرد.
  دولت چین تاکید کرده است فقر بخصوص در نواحی روستایی و حاشیه نشین کشور باید حل شود و برای این منظور تا سال 2020 میلادی درامد هر فرد باید کمی بیش از 365 دلار باشد که بالاتر از خط فقر محسوب می شود.
  اداره ملی آمار ارقامی را منتشر کرده است که بر اساس آن چین بین سال 2012 تا 2017 میلادی 68 میلیون و 530 هزار نفر را از فقر نجات داده است.
  در سال 2016 میلادی نرخ فقر در این کشور 4.5 درصد بود که با ایجاد فرصت های شغلی بیشتر در سال 2017 میلادی به 3.1 درصد کاهش یافت.
  بر اساس آمار موجود 30 میلیون و 460 هزار نفر در چین هنوز درامدی کمتر از 356 دلار دارند که با این حساب فقیر محسوب می شوند و بیشتر آنها از ساکنان بخش های روستایی هستند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو