عصر بازارمدیران خودرو

کاهش هزینه داروهای ام اس در بیمه سلامت

عصر اعتبار- مدیر کل دفتر مدیریت خدمات بیمه سلامت گفت: هزینه‌های دارویی بیماری هایی، چون ام اس تحت پوشش بیمه سلامت ایران تا ۱۰ درصد کاهش می‌یابد که این امر منجر به کم شدن هزینه‌های فقرزایی در این بیماران می‌شود.

کاهش هزینه داروهای ام اس در بیمه سلامت
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از میزان، حنان محمودی  در خصوص سطح حمایتی سازمان بیمه سلامت ایران از بیماران صعب‌العلاج و پرهزینه گفت: در حال حاضر 5 بیماری خاص اعم از تالاسمی، دیالیز، هموفیلی، پیوند کلیه و ام اس تحت پوشش سازمان بیمه سلامت ایران قرار دارد که جمعیتی بالغ بر 64 هزار بیمار خاص را شامل می‌شود.

  وی افزود: بسته خدماتی مرتبط با بیماران خاص در سازمان بیمه سلامت ایران از محل ردیف بودجه‌ای این سازمان با عنوان ردیف بودجه‌ای 303010 تامین می‌شود این در حالی است که اعتبار آن در سال گذسته 539 میلیارد تومان بوده و امسال به 577 میلیارد تومان افزایش یافته است.

  مدیر کل دفتر مدیریت خدمات بیمه سلامت خاطر نشان کرد: سازمان بیمه سلامت ایران از طریق این ردیف بودجه ای، فرانشیز بیماران خاص را کاهش و یا رایگان کرده است. ناگفته نماند هزینه‌های دارویی برخی بیماران مانند ام اس تحت پوشش بیمه سلامت ایران به 10 درصد کاهش یافته تا هزینه‌های فقرزایی که به این بیماران تحمیل می‌شود تا حدودی کم شود. دارو‌های تخصصی بیماران خاص در داروخانه‌های منتخب قابل تهیه است و فرانشیز دارویی بیمه‌شدگان تنها در این داروخانه‌ها مشمول حذف یا کاهش می‌شود.

  وی در پایان اذعان داشت: طبق مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق مجلس شورای سه بیماری اوتیسم،‌ای بی و بیماری‌های متابولیکی به فهرست بیماران خاص بدون پیش بینی منابع اضافه شده است که با این شرایط خدمات دهی به بیماران خاص قبلی هم با مشکل مواجه خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی