عصر بازارمدیران خودرو

رئیس هیات مدیره صندوق توسعه صادرات خبر داد؛

برنامه‌ریزی برای بیمه صادرکنندگان در برابر کاهش نرخ ارز

عصر اعتبار- رئیس هیات مدیره صندوق توسعه صادرات اظهار کرد که طبق مصوبات موجود طرح‌هایی طراحی شده تا بدین ترتیب در برابر کاهش سه تا ۳۰ درصدی نرخ ارز، صادرکنندگان مورد بیمه قرار گیرند.

برنامه‌ریزی برای بیمه صادرکنندگان در برابر کاهش نرخ ارز
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، آرش شهرآیینی صبح  در نشست خبری همایش تامین مالی صادرات اظهار کرد: طبق مصوباتی که در گذشته ابلاغ شده، شرایطی برای پوشش نوسان نرخ ارز در نظر گرفته شده که این شرایط امروز معنا پیدا می‌کند.

  وی با بیان اینکه این طرح تنها برای صادرکنندگان طراحی شده، افزود: در قالب این طرح به واسطه یک الحاقیه افراد می‌توانند ضررهایی که به واسطه کاهش نرخ ارز متوجه آنها شده را از طریق این بیمه دریافت کنند.

  رئیس هیات مدیره صندوق توسعه صادرات یادآور شد: در برنامه پنجم توسعه بحث بر سر آن بود که طرح بیمه ارزی صادرکنندگان بر عهده بیمه مرکزی باشد اما به دنبال اجرایی نشدن این طرح اکنون این مطالبه از طریق صندوق توسعه صادرات پیگیری می‌شود.

  شهرآیینی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر اهمیت موضوع تامین مالی در توسعه صادرات، اظهار کرد: نگاه ما آن است که برای رساندن صادرات 40 میلیارد دلاری به 80 میلیارد دلار، لازم است سرمایه‌گذاری عظیمی صورت بگیرد. نگاه دولت در این باره به افق آینده است و باید بخشی از این سرمایه از طریق منابع خارجی تامین شود. به همین دلیل حتما در آینده به سراغ اجرای طرح‌های جدید خواهیم رفت تا ظرفیت‌سازی برای صادرات افزایش پیدا کند.

  وی با بیان اینکه نرخ بهره تسهیلات در دنیا به شدت پایین است و حتما باید برای رقابت‌پذیر شدن صادرات کشور حمایت‌هایی از صادرکنندگان دیده شود. البته بخشی از این حمایت‌ها در قالب بسته حمایت از صادرات که توسط معاون اول ریاست‌جمهوری ابلاغ شد، مورد بررسی قرار گرفته است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی