عصر بازار

آتش بانک مرکزی چین به جان ارزهای رمزنگار

عصر اعتبار- بررسی های اخیر نشان می دهد که با اعمال سیاست های سرکوب گرایانه بانک مرکزی چین علیه ارزهای رمزنگار، بیش از نیم تریلیون دلار از ارزش سرمایه این ارزها به باد رفته است.

آتش بانک مرکزی چین به جان ارزهای رمزنگار
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، به دنبال کاهش قیمت ارزهای رمزنگار مجازی فقط ظرف یک ماه، بیش از نیم تریلیون دلار از مجموع ارزش بازار این ارزها به باد رفته است.

  بر اساس داده های کوین مارکت کپ، در هفتم ژانویه سال جاری میلادی مجموع ارزش بازار ارزهای رمزنگار با رسیدن به 835.69 میلیارد دلار به بالاترین رکورد رسید؛ این در حالی است که مجموع ارزش بازار ارزهای دیجیتال در روز گذشته با رسیدن به 278.53 میلیارد دلار، بیش از 557.1 میلیارد دلار ارزش خود را از دست است.

  ارزش بازار سرمایه بیت کوین از زمانیکه بیشترین رقم را در ماه دسامبر سال گذشته میلادی با رسیدن به تقریبا 20 هزار دلار در هر واحد ثبت کرده بود،  233.5 میلیارد دلار کاهش پیدا کرده است.

  همچنین اتریوم، دومین ارز رمزنگار محبوب جهان در هفته های اخیر تقریبا 60 درصد افت ارزش را تجربه و به 577 دلار کاهش پیدا کرده است؛ ضمن اینکه ریپل سومین ارز محبوب دیجیتال جهان بیش از 80 درصد ارزش خود را در مقایسه با بیشترین قیمت ثبت شده برای آن، از دست داده است.

  در همین حال، فایننشال نیوز در سر مقاله خود نوشت که بانک مرکزی چین تمام پلت فورم های مرتبط با تجارت ارز رمزنگار و عرضه اولیه ارزهای رمزنگار را متوقف خواهد و بطور کل بانک مرکزی چین درحال تدارک قوانین سفت و سختی علیه ارزهای رمزنگار است که این موضوع یکی از دلایل اصلی سقوط قیمت ارزهای رمزنگار تلقی می شود.

  بر پایه این گزارش، برخی از کشورها از قبیل هند و کره جنوبی هم در راستای سرکوب ارزهای رمزنگار گام هایی برداشته اند و در آمریکا و بریتانیا بانک های بزرگ انجام تجارت با کارت های اعتباری را ممنوع اعلام کرده اند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو
  آخرین اخبار