عصر بازارمدیران خودرو

ارزش پول ملی چقدر کاهش یافته است؟

عصر اعتبار- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از کاهش ارزش پول ملی انتقاد کرد.

ارزش پول ملی چقدر کاهش یافته است؟
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از خبرگزاری خانه ملت، شهاب نادری درباره روند صعودی قیمت دلار در روزهای گذشته گفت:متاسفانه در سال جاری ثبات نسبی ایجاد شده در بازار ارز در چندسال گذشته،با چالش روبرو شده  به نحوی که بازار با تلاطم شدیدی روبرو شده است.

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:مدیریت بازار ارز یکی از وظایف بانک مرکزی محسوب می شود بنابراین باید این بانک با بکارگیری سیاست های صحیح اقتصادی آرامش را به بازار ارز بازگرداند.

  ارزش پول ملی در مدت چند ماه حدود 25درصد کاهش یابد

  نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:اینکه ارزش پول ملی در مدت چند ماه حدود 25درصد کاهش یابد غیرقابل قبول است چرا که فعالیت اقتصادی در صورت عدم ثبات در بازار ارز با مسئله روبرو می شود.

  نادری تصریح کرد:در حالی قیمت دلار در مدت اخیر، با رشد بیش از 20 درصدی روبرو شده که نرخ تورم رسمی کشور، تک رقمی اعلام می شود بنابراین باید این عدم تناسب مورد تامل کارشناسی قرار بگیرد.

  قیمت دلار براساس مولفه های اقتصادی باید حدود 4000 تومان است

  وی ادامه داد:قیمت دلار براساس مولفه های اقتصادی باید در محدوده قیمتی 4000 تومان باشد چرا که تقاضای غیرمتعارفی برای ارز در اقتصاد کشور وجود ندارد و اگر تعادل در عرضه و تقاضا با مشکل روبرو شده، این موضوع ناشی از فعالیت سوداگران است.        

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:بانک مرکزی باید به تلاطم ارزی پایان دهد تا شرایط برای توسعه فعالیت های اقتصادی در کشور فراهم شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • اعتبار امروز
    • شماره ۸ اعتبار امروز
    • شماره ۷ اعتبار امروز
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
    آرشیو