عصر بازارمدیران خودرو

تا پایان سال ۲۰۱۷؛

نرخ بیکاری کشورهای توسعه‌یافته اعلام شد

عصر اعتبار- سازمان توسعه و همکاری اقتصادی در گزارشی اعلام کرد متوسط نرخ بیکاری کشورهای توسعه یافته تا پایان سال ۲۰۱۷ با ۰.۱ درصد کاهش به ۵.۵ درصد رسید.

نرخ بیکاری کشورهای توسعه‌یافته اعلام شد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، این نرخ پایین‌تر از سطحی است که پیش از شروع بحران مالی جهانی در آوریل 2008 به ثبت رسیده بود. آمارهای جدید بیانگر افزایش جمعیت فعال کشورهای توسعه یافته است و در مجموع، 34.8 میلیون نفر در این کشورها بیکارند که 2.2 میلیون نفر بیشتر از دوران قبل از بحران مالی است.

  نرخ بیکاری تا پایان دسامبر 2017 در منطقه یورو، با وجود کاهش  0.3 درصدی در پرتغال و 0.2 درصدی در ایرلند، اسلوونی و اسپانیا، در سطح 8.7 درصدی ثابت ماند.

  خارج از منطقه یورو، نرخ بیکاری در کشورهایی چون کانادا و مکزیک کاهش یافته و در آمریکا ثابت مانده است. متوسط نرخ بیکاری در گروه 7 نیز به پنج درصد کاهش یافته است.

  طبق آمارهای این سازمان، اسپانیا با نرخ بیکاری متوسط 17.2 درصدی در سال 2017، در بین کشورهای توسعه یافته رکورددار است و پس از این کشور ایتالیا با 11.2 درصد و فرانسه با 9.5 درصد قرار دارند. کمترین نرخ بیکاری متعلق به ایسلند با 2.8 درصد است و پس از این کشور جمهوری چک با 2.9 درصد، مکزیک با 3.4 درصد و آلمان با 3.8 درصد قرار دارند.

  بالاترین نرخ بیکاری زنان متعلق به اسپانیا با 19 درصد است و پس از آن ایتالیا با 12.4 درصد و فرانسه و پرتغال با 9.4 درصد قرار دارند. کمترین نرخ بیکاری زنان هم متعلق به ایسلند با 2.9 درصد است و پس از آن آلمان با 3.4 درصد و چک و مکزیک با 3.6 درصد قرار دارند.

  بیشترین نرخ بیکاری جوانان (15 تا 24 سال) متعلق به اسپانیا با 38.7 درصد است و پس از آن ایتالیا با 34.7 درصد و پرتغال با 23.8 درصد قرار دارند. کمترین نرخ هم متعلق با ژاپن با 4.7 درصد است و پس از این کشور، مکزیک و آلمان با 6.9 درصد قرار دارند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش
  آرشیو