عصر بازار

مدیرعامل بانک کشاورزی خبر داد:

۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات صادراتی در انتظار متقاضی

عصر اعتبار- مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: ۴ هزار میلیارد ریال اعتبار برای ارائه تسهیلات به صادرکنندگان محصولات کشاورزی داریم که در انتظار متقاضی است.

۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات صادراتی در انتظار متقاضی
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، روح‌الله خدارحمی در همایش تامین مالی صادرات اظهار داشت: بانک کشاورزی اعتباری ریالی در اختیار صادرکنندگان برای فرآوری محصول و آماده‌سازی برای صادرات قرار می‌دهد.

  وی افزود: در سال 95 و امسال با استفاده از این خط اعتباری با هماهنگی با استانداری و مقامات استانی در بازار پسته اقدامات خوبی کردیم و شاهد نابسامانی در بازار بسته نبودیم.

  مدیرعامل بانک کشاورزی با بیان اینکه در بخش صادراتی بانک کشاورزی به دنبال مشتری است و محدودیتی برای پرداخت تسهیلات به صادرکنندگان نداریم، گفت: اعتباری 2200 میلیارد ریالی استفاده در سال گذشته به بانک تعلق گرفت که استفاده شد، امسال نیز دو هزار میلیارد استفاده شده و 4 هزار میلیارد ریال اعتبار موجود داریم که تنها 100 میلیارد ریال آن استفاده شده و بقیه منابع منتظر متقاضی است.

  خدارحمی خاطرنشان کرد: یکی از دلایلی که در عدم استقبال از این خط اعتباری مطرح می‌شود نرخ سود است که نرخ آن اکنون 14 درصد است و تلاش هایی برای کاهش این نرخ انجام خواهیم داد. 

  وی افزود: همه محصولات کشاورزی که جنبه صادراتی داشته باشند می‌توانند از این فرصت استفاده کنند.

  مدیر عامل بانک کشاورزی تاکید کرد: امکان اختصاص ارز به صادرکنندگان با نرخ سه و نیم درصد با تسهیلاتی که از صندوق ضمانت صادرات گرفتیم وجود دارد که نیازمند تضمین معتبر خواهد بود و شرکت‌هایی که تمکن مالی خوبی دارند می‌توانند از آن استفاده کنند که البته ریسک نرخ ارز به عهده خودشان است.

  وی ادامه داد: در حال مذاکره برای گسترش استفاده از منابع صندوق هستیم و احتمال دارد از خطوط اعتباری خارجی نیز استفاده کنیم.

  خدارحمی با اشاره به تلاش برای افزایش روابط کارگزاری با بانک‌های دنیا، گفت: بانک کشاورزی با وجود اینکه تحریم‌ نبود در دوران تحریم‌ها عملاً ارتباطات بانکی محدودی داشت و لیست کارگزاران به کمتر از 10 کارگزاری رسیده بود.

  وی افزود: به دنبال اجرای برجام توانستیم تعداد کارگزاران را به 140 مورد در بیش از 60 کشور دنیا افزایش دهیم.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو