عصر بازار

رییس جدید بانک مرکزی چین معرفی شد

عصر اعتبار- «لیو هی» مشاور ارشد رییس جمهور چین در امور اقتصادی به عنوان رییس جدید بانک مرکزی چین در ماه آینده خواهد بود.

رییس جدید بانک مرکزی چین معرفی شد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبنا ، 3 منبع آگاه اعلام کردند که «لیو هی»، دانش‌ آموخته اقتصاد از دانشگاه هاروارد آمریکا به عنوان رییس جدید بانک مرکزی چین خواهد بود. البته وی یکی از نخبه های اقتصادی چین به حساب می آید و در حال حاضر مشاور ارشد «ژی جینگ پنیگ» رییس جمهور چین در امور اقتصادی و همچنین امین وی هم محسوب می شود. «لیو هی» قرار است که جایگزین «ژو ژیوچان» رییس فعلی 70 ساله بانک خلق چین شود.

  رییس فعلی بانک مرکزی چین از سال 2002 میلادی زمام بانک خلق چین را به دست گرفته و طولانی ترین دوره ریاست بانک مرکزی را در تاریخ این کشور از آن خود کرده است. دوره تصدی وی در ماه مارس به پایان می رسد و بازنشسته خواهد شد.

  بر همین اساس، از آنجایی که «لیو هی» 66 ساله در زبان انگلیسی سلیس است، می تواند بر روی اقتصاد و بخش های مالی خارجی تسلط خاصی داشته باشد. دو تن از منابع آگاه گفتند که وی می تواند هم زمان معاون نخست وزیر و رییس بانک مرکزی چین باشد. پیش از این در دهه 1990 میلادی فقط «ژو رانجی» دارای چنین سِمتی بوده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو