عصر بازار

تسهیل صدور ویزای کار به‌دلیل کمبود نیروی کار در ژاپن

عصر اعتبار- ژاپن اعلام کرده به دلیل کمبود نیروی کار به‌ویژه در مشاغل پرستاری، ساخت و ساز و کشاورزی، صدور ویزای کار را برای اتباع خارجی تسهیل می‌کند.

تسهیل صدور ویزای کار به‌دلیل کمبود نیروی کار در ژاپن
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا ، شینزو آبه - نخست وزیر ژاپن - در شورای سیاست‌های پولی و اقتصادی گفت که این کشور در نظر دارد سیستم مهاجرتی خود را اصلاح کند و کارکنان و متخصصان خارجی ماهر بیشتری را جذب کند.

  البته آن طور که آبه گفته است محدودیت‌های زمان مجاز باقی ماندن در خاک ژاپن و همراهی اعضای خانواده به قوت خود باقی خواهند ماند.

  تاشیمیتسو موتوگی- وزیر اقتصاد و دارایی ژاپن - در پاسخ به یکی از خبرنگاران برای توضیح بیشتر این طرح گفت: بخش‌های پرستاری، ساخت و ساز، حمل و نقل و کشاورزی که با کمبود نیروی کار مواجهند مشمول این طرح خواهند بود.

  در حال حاضر کارگران خارجی ژاپن تنها می‌توانند به همراه فرزندان و همسر خود در این کشور زندگی کنند و در صورت تمایل کارفرما، مدت ویزا تمدید شود. نرخ بیکاری ژاپن تا پایان سال 2017 به 2.8 درصد رسید و نسبت فرصت‌های شغلی به 1.59 برای هر نفر رسیده است که بالاترین میزان 43 سال اخیر به شمار می‌رود و حتی با وجود افزایش تعداد کارگران خارجی این کشور از 486 هزار و 398 نفر در سال 2008 به 1.28 میلیون نفر در سال 2017، هنوز کمبود نیروی کار در این کشور باقیست.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو