عصر بازار

وزیر بهداشت:

در کشور ۹۶ درصد مردم تحت بیمه رایگان هستند!

عصر اعتبار- وزیر بهداشت گفت: امروز اگر مسلمانان با هم باشند و باور کنند که قدرت از مسیر علم و دانش بدست می‌آید، ما می‌توانیم به دوران شکوهمند بازگردیم.

در کشور ۹۶ درصد مردم تحت بیمه رایگان هستند!
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی در نشست منطقه‌ای روسای پزشکی قانونی گفت: ما در منطقه‌ای زندگی می‌کنیم که ظرفیت‌های خوبی داریم و می‌توانیم در عرصه بین‌المللی و منطقه‌ای در سایه گفت‌وگو و تجربه کشورهای اسلامی و منطقه‌ای خودمان بسیار کوشا باشیم.

  وی افزود: اسلام ما را آشنا کرد که بهداشت از ایمان منشاء می‌گیرد و خوشحالیم که مسلمانان در سراسر جهان، دانشمندان بزرگی را در حوزه پزشکی مثل ابوعلی سینا به جهان معرفی کردند. امروز اگر مسلمانان با هم باشند و باور کنند که قدرت از مسیر علم و دانش بدست می‌آید، ما می‌توانیم به دوران شکوهمند بازگردیم.

  وزیر بهداشت افزود: ایران در طول دوران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و باوجود تحریم‌ها، بیش از دو دهه است که از اعزام بیماران به خارج از کشور بی‌نیاز است. ما همه رشته‌های طب اعم از تخصص و فوق تخصص را داریم. همچنان که در کشور مصر و کشورهای مختلف دانشمندان بسیاری هستند که باعث فخر عالم هستند.

  هاشمی ادامه داد: همچنین در کشور 96 درصد مردم تحت بیمه رایگان هستند و در روستاها نیز همه خدمات رایگان دریافت می‌کنند. 96 درصد داروهای مصرفی کشور تولید داخل است. 35 درصد تجهیزات مورد نیاز را نیز خودمان تولید می‌کنیم و 200 هزار دانشجو در رشته‌های مختلف علوم پزشکی داریم.

  وی افزود: رابطه خوب و موثری با پزشکی قانونی داریم و تا امروز 300 نفر از بهترین‌ها در این مجموعه تربیت شدند و کمک‌های موثر در کسب مهارت به فراگیران آموزش طب در حال انجام است.

  وی از اقدامات پزشکی قانونی عربستان در فاجعه منا تشکر کرد و گفت: دوران سختی بود ولی همراهی خوبی داشتند.

  وزیر بهداشت افزود: در رشته پزشکی قانونی فرصت‌های زیادی وجود دارد. برای اینکه همکاری‌هایمان را در منطقه افزایش دهیم و تبادل دانشجو داشته باشیم، به همدیگر کمک کنیم. می‌توانیم از ظرفیت ایران به دلیل فتاوی متفاوتی که بین روحانیت ما  و برخی از کشورها  وجود دارد در جهت استفاده از جسد و پیوند اعضا در مورد برخی از کشورها که مضیقه دارند، استفاده کنیم.

  وی تاکید کرد: بانک ژنتیک تشکیل شده است که خیلی خوب است. تصورم این است که اگر پیشنهاد جمع امروز تشکیل مجموعه‌ای فراملی باشد تا بتواند برنامه راهبردی را تعریف کند و از ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم، بسیار مفید خواهد بود.

  وی در پایان با حمایت مجدد از پزشکی قانونی گفت: البته این سازمان مستقل است و زیر نظر قوه قضاییه است ولی اگر کمک بخواهد دریغ نمی‌کنیم.

   وزیر بهداشت همچنین در حاشیه این نشست در جمع خبرنگاران گفت: ضروری است که کشورهای منطقه به هم نزدیک شوند و با هم تعامل داشته باشند؛ زیرا پزشکی قانونی هر چقدر به علم روز و مهارت‌های جدید آشنا شود، حقوق مردم بهتر تامین می‌شود.

  وی افزود: در کشور ما حوادث متعددی رخ می‌دهد مثل حادثه سقوط هواپیما، سانچی و... و اگر پزشکی قانونی نباشد امکان ندارد مردم به حقوق‌شان دست یابند. ناگفته نماند که بحمدالله 300 نفر در سازمان تربیت شدند.

  وی با اشاره به برگزاری نشست منطقه‌ای روسای پزشکی قانونی افزود:  امیدوارم کشورهای اسلامی قدر این فرصت‌های تکرارنشدنی را بدانند. اگر با یکدیگر باشیم می توانیم جهان را تحت تاثیر قرار دهیم نه فقط مشکلات و مردم را. امروز اسلام بیش از هر زمان مظلوم است و محتاج همگرایی است.

  وزیر بهداشت در پاسخ به این سوال که وزارت بهداشت چه کاری را برای رغبت پزشکان برای ورود به پزشکی قانونی انجام می‌دهد؟ گفت: من نه رییس قوه هستم زیرا این دستگاه زیر نظر ایشان است و نه وزیر دادگستری. ما بخش معلمی آن یعنی آموزش را برعهده داریم و هر کمکی که دوستان فکر کنند که وزارت بهداشت باید انجام دهد را انجام می‌دهیم. یکسری از مواد هستند که در رشته پزشکی و دندانپزشکی کاربرد دارد و فقط سازمان پزشکی قانونی می‌تواند آن را در اختیار ما قرار دهد که برای آموزش کاربرد دارد. همچنان که دوستان ما در  این سازمان  کمک می‌کنند، ما هم وظیفه خودمان را انجام می‌دهیم.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو