عصر بازار

سخنگوی کمیسیون تلفیق خبر داد:

افزایش عوارض خروج از کشور برای سفرهای غیرزیارتی در سال آینده

عصر اعتبار- سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۷ گفت که عوارض خروج از کشور برای سفرهای غیرزیارتی در سال آینده افزایش می‌یابد.

افزایش عوارض خروج از کشور برای سفرهای غیرزیارتی در سال آینده
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، علی‌اصغریوسف‌نژاد اظهار کرد: طبق پیشنهاد دولت در لایحه بودجه که به تصویب مجلس رسید، دولت در سال از محل عوارض خروج از کشور 1200 میلیارد تومان درآمد خواهد داشت.

  وی افزود: مجلس این پیشنهاد دولت که باعث افزایش مبلغ عوارض خروج از کشور می‌شود را تصویب کرده اما برای سفرهای عتبات عالیات (زیارتی) این رقم را 37 هزار و 500 تومان (سفر هوایی) و 12 هزار و 500 تومان (سفر زمینی) در نظر گرفته که مشابه رقم سال جاری است. مجلس همچنین در مصوبه خود زائران اربعین را از پرداخت عوارض خروج معاف کرده است.

  سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 97 با بیان اینکه «بیش از 9 میلیون و 200 هزار سفر خارجی در سال 96 انجام شده است» گفت: تاکنون عوارض سفرهای خارجی غیرزیارتی 75 هزار تومان بوده که با این مصوبه در سال 97 افزایش می‌یابد و البته نحوه تعیین نرخ آن به دولت بستگی دارد.

  یوسف‌نژاد همچنین تاکید کرد که رقم خاصی به عنوان مبلغ عوارض خروج در لایحه بودجه سال 97 گنجانده نشده است.

  سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 97 پیش از این گفته بود که در صورت تصویب پیشنهاد دولت در خصوص عوارض خروج، مبلغ عوارض خروج از کشور برای سفرهای غیرزیارتی 220 هزار تومان خواهد شد.

  با توجه به اینکه موضوع افزایش عوارض خروج از کشور در تبصره های لایحه بودجه گنجانده نشده بود و صرفا در ردیف ها پیش بینی شده بود رسانه ها در جریان تصویب آن قرار نگرفتند. این در حالی است که پیش از بررسی بودجه در مجلس موضوع افزایش عوارض خروج از کشور جنجال زیادی به پا کرد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو