عصر بازار

در چارچوب آئین نامه حاکمیت شرکتی

اساسنامه نمونه شرکت های بیمه ابلاغ شد

عصر اعتبار- رئیس کل بیمه مرکزی از ابلاغ اساسنامه نمونه شرکت های بیمه در چارچوب آئین نامه حاکمیت شرکتی به شرکت های بیمه خبر داد و گفت: امیدوارم در کنار تشکیل واحدها و کمیته های مرتبط گامی در جهت حمایت از حقوق ذینفعان خصوصا بیمه گذاران و سهامداران جزء باشد.

اساسنامه نمونه شرکت های بیمه ابلاغ شد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، در جلسه امروز مدیران عامل شرکت های بیمه با رئیس کل بیمه مرکزی، همتی با اعلام این خبر گفت: با توجه به توافق سازمان بورس و اوراق بهادر و بیمه مرکزی، اساسنامه نمونه شرکت های بیمه در چارچوب آئین نامه حاکمیت شرکتی، این اساسنامه به شرکت های بیمه  ابلاغ شد و شرکت های بیمه حداکثر شش ماه فرصت دارند که اساسنامه را به تصویب مجامع خود برسانند.
  بنابراین گزارش در جلسه فوق، نحوه اجرای هماهنگ آیین نامه شماره 18 قانون بیمه شخص ثالث مطرح و تبادل نظر شد.
  مشکلات مربوط به نحوه صدور بیمه نامه های شخص ثالث خودروهای صفر کیلومتر موضوع دیگر بحث امروز مدیران عامل با رئیس کل و اعضاء هیات عامل بیمه مرکزی بود که مقرر شد در چارچوب نظر سندیکای بیمه گران ایران پیگیری لازم از طریق دو خودروساز عمده کشور انجام گیرد.
  در این جلسه همچنین موضوع حذف کوپن از بیمه شخص ثالث مطرح و رئیس کل بیمه مرکزی بر اساس تصمیم قبلی بر اجرای آن از اول سال آینده تاکید کرد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو