عصر بازار

پرداخت ۱۲۷ میلیارد دلار تسهیلات اعتباری در بانک‌های قطر

عصر اعتبار- بانک های قطری در مجموع ۱۲۷ میلیارد دلار وام و تسهیلات اعتباری در ماه ژانویه سال جاری میلادی به مشتریان خود اعطاء کردند.

پرداخت ۱۲۷ میلیارد دلار تسهیلات اعتباری در بانک‌های قطر
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبنا ، دارایی ها و بدهی های بانک های قطری در پایان ماه ژانویه سال جاری میلادی با 3.1 میلیارد ریال قطری افزایش معادل 850 میلیون دلار به 1.366 تریلیون ریال رسید که در مقایسه با ماه قبل از آن 8.3 درصد رشد و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 104.8 میلیارد ریال افزایش نشان می دهد.

  همچنین تراز بانک ها حاکی از آن دارد که سپرده گذاری بخش خصوصی داخلی در بانک های این کشور تا پایان ماه ژانویه با 2.1 میلیارد ریال افزایش به 358.6 میلیارد ریال رسید.

  مجموع وام و تسهیلات اعتباری بانک ها به بخش خصوصی با 1.9 میلیارد ریال افزایش به 463.4 میلیارد ریال معادل 127 میلیارد دلار رسید که تسهیلات اعتباری تخصیص داده شده به بخش املاک 146.7 میلیارد ریال و وام های ارائه شده به مصرف کنندگان 123.4 میلیارد ریال ثبت شده است.

  بر همین اساس، تسهیلات اعطاء شده به بخش تجارت و خدمات به ترتیب 67.5 میلیارد ریال و 62.6 میلیارد ریال اعلام شده؛ ضمن اینکه وام و تسهیلات ارائه شده به بخش مالی غیر بانکداری هم 17.4 میلیارد ریال است.

  بر پایه این گزارش، بانک های قطری در ماه ژانویه شاهد کاهش سپرده گذاری از سوی بخش دولتی و خصوصی بوده اند و کاهش سپرده گذاری ها در این دو بخش با 18.9 میلیارد ریال به 296.5 میلیارد ریال رسید.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو